Centrální park na Jižních Svazích ve Zlíně nabízí zázemí pro piknik

ZLÍN – Nové piknikové sety má Centrální park Jižní Svahy ve Zlíně. Město o něj chce zkvalitnit péči, letos zrekostruuje původní vstupní záhony, řekl serveru Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Oddělení městské zeleně se letos více zaměřilo na největší zlínský park. „K jednomu z hlavních podnětů patřila skutečnost, že začátkem letošního roku došlo k uvolnění finančních prostředků právě na revitalizaci této lokality,“ uvedl Melzer.

Město pečovalo o park i dříve. „Přestože byla péče v minulých letech dostačující, nejvíce sil a financí směřovalo k parkům v centrální části města Zlína. V našem zájmu je však ukázat našim občanům, jaký poklad se na sídlišti Jižní Svahy skrývá nejenom proto, aby si ho dokázali dostatečně vážit, ale rekonstrukcemi a úpravami bychom chtěli zejména posílit jeho návštěvnost a zvýšit jeho hodnotu,“ uvedl Ivo Divoký, vedoucí odboru městské zeleně.

Centrální park Jižní Svahy podle Melzera oplývá zónou s velkou škálou sportovních aktivit, kterou střídají místa pro odpočinek a relaxaci. „Na stávající park navazuje nová zóna oddechu po bývalém obchodním centru. V minulém roce získal park svého vlastního správce, jenž se ve spolupráci s dalšími pracovníky odboru městské zeleně podílí na jeho pravidelné údržbě,“ řekl mluvčí.

V parku jsou novinky. „K dalšímu příjemnějšímu trávení času jsme letos nechali v parku umístit piknikové sety, a to mobiliář k posezení v přírodě pro relaxaci a občerstvení. Celý Centrální park Jižní Svahy včetně Kozlova žlebu jsme obohatili novými odpadkovými koši o větší kapacitě, než tomu bylo dříve,“ doplnil vedoucí odboru.

Snahou odboru je však také dále zkvalitňovat péči o kvetoucí záhony. „Do letošních investic tedy rovněž spadá rekonstrukce původních vstupních záhonů do parku, stejně tak jako i vybudování dalších nových záhonů. Pracovníci odboru městské zeleně věří, že jejich aktivita bude mít kladný ohlas jak u obyvatel z bezprostřední blízkosti parku, tak i u lidí bydlících v jiné části města Zlína,“ uzavřel Melzer.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x