Valašské Meziříčí nabízí seniorům aktivizační program

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Valašské Meziříčí nabízí seniorům podzimní aktivizační program, který obsahuje celkem 16 aktivit od plavání přes jógu až po vycházky. Přihlášky je možné podávat do 20. srpna, řekl serveru Zlin.cz mluvčí radnice Lukáš Martinek.

Senioři mají možnost sportovat, vzdělávat se, ale také se potkávat s vrstevníky. „Stejně jako v jiných českých městech stoupá i ve Valašském Meziříčí počet občanů vyššího věku. Za posledních deset let se zvýšil počet seniorů o více než 1500 osob,“ řekl Martinek.

Cílem akce je zapojit seniory do pohybu. „Žijeme déle, což je jistě pozitivní, ale důležité je, aby to byla spokojená léta ve zdraví a v dobré kondici. A právě zdravé stárnutí je cílem programu Šedesát a víc neznamená nic,“ předeslala Kateřina Janovská, která společně s Dagmar Zetkovou každoročně akci zajišťuje.  

Do programu se mohou přihlásit všichni občané města, kterým je v roce 2019 šedesát a více let. „Díky významné podpoře města Valašské Meziříčí, Zlínského kraje a dalších partnerů je opět připravený program, který bude účastníky motivovat k celoročnímu sportování a zdravému životu,“ řekl Martinek.

Podle něj nejsou podmínky účasti nijak složité. „Po zaplacení vstupního poplatku ve výši 250 korun mohou účastníci absolvovat zdarma od září do prosince letošního roku celkem 16 sportovních aktivit, které zahrnují plavání, cvičení v posilovně pod vedením trenéra, rekondiční cvičení, turistické výlety nebo vycházky s Nordic Walking holemi. Novinkou jsou letos lekce jógy, o které účastníci loňského programu projevili zájem,“ uvedla Janovská.

Podle ní je součástí programu i nabídka čtyř přednášek. „Přihlášky do programu budou stejně jako v předchozích letech přijímat v městském Informačním centru v Sýpce na Komenského ulici, a to od do 20. srpna. Zájemcům budou k dispozici také pravidla programu, která přesně popisují letošní nabídku aktivit,“ dodala Alena Střítezská, koordinátorka projektu Zdravé město Valašské Meziříčí, které akci organizuje.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x