Senioři ze Zlína mají nové zázemí za 12,5 milionu

ZLÍN – Zlín dokončil stavbu nové budovy pro Zlínský klub seniorů, Kvítková za 12,5 milionu korun bez DPH. Původní zázemí už nevyhovovalo, proto ho město nechalo zbořit, řekl serveru Zlin.cz mluvčí radnice Tomáš Melzer.

Nový objekt dostal číslo popisné 7176. „V dubnu loňského roku byla zahájena demolice stávajícího objektu a následně se rozjely stavební práce na výstavbě nové jednopodlažní budovy s plochou střechou. Konstrukčně je navržená jako železobetonový skelet s bezprůvlakovými deskami,“ informoval vedoucí oddělení realizace odboru realizace investičních akcí Petr Hloušek.

Zastavěná plocha nové budovy je 369 metrů čtverečních. Oproti původnímu starému domu má účelně navržené prostory přímo pro aktivity seniorů a pro potřeby sídla pracovníků kanceláře města.

„Přízemní budova je rozčleněná na vstupní halu se šatnou, prostor pro kancelář místní části, dvě klubové místnosti a víceúčelový sál s kapacitou sto dvaceti návštěvníků. Zázemí dotváří prostorné sociální zařízení, technická místnost, sklad i kuchyňka. Bude sloužit jak pro vnitřní prostory, tak i pro venkovní terasu,“ upřesnil Hloušek.

Se seniory z kvítkovického klubu budou objekt využívat i lidé ze sekce učitelů a školských pracovníků a také pracovníci kanceláře místní části. Do prostor se přestěhují v září. „Už se do nových modernějších prostor moc těšíme. Zejména nás těší bezbariérový přístup a větší komfortnější prostor pro naše pravidelná setkávání a činnost klubu. Zároveň chceme poděkovat klášterní budově Regina, že nám přechodně poskytla útočiště,“ vzkázala předsedkyně Zlínského klubu seniorů, Kvítková Drahomíra Svobodová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x