Ejoin Green Rally opět v zájmu veřejnosti

ZLÍNSKÝ KRAJ - Mezi aktuální trendy ve světě automobilismu v posledních letech patří zkoumání možností alternativních pohonů, které by mohly v budoucnu nahradit spalovací motory. Barum Czech Rally Zlín drží s tímto proudem ve světě krok a pořadatelé z Auto klubu Barum Zlín v AČR se rozhodli opět v rámci klasické rally uspořádat tuto zajímavou soutěž, která ve svém názvu v letošním roce nese jméno svého nového generálního partnera – společnost Ejoin. Po úspěšných dvou ročnících napíše v letošním roce pokračování již třetí díl Ejoin Green Rally (17. – 18. srpna 2019).

Ve světě již zabydlel pevnými kořeny Světový pohár FIA Alternative Energies Cup, kterému se Ejoin Green Rally v mnohém podobá. Nejde o klasickou rally, ale o jízdu pravidelnosti ve spojení se zážitkovým svezením. Povoleny jsou plně elektricky poháněné sériové vozy pro denní používání a dále hybridní vozy s kombinovaným spalovacím a elektrickým pohonem. „Posádky „zelené“ rally absolvují i část klasických rychlostních zkoušek Barum rally jako například okruhový úsek RZ Březová nebo Maják. Klání, které vychází z osvědčeného modelu předchozích dvou ročníků, je okořeněno o speciální úkoly v podobě devíti testů jako například jízdu zručnosti na letišti Bílá Hlína a také o společensko-sportovní vyžití v areálu KOVOOZOO ve Starém Městě,“ pověděl Ing. Jan Regner, ředitel Green Rally.

Třetí ročník Ejoin Green Rally startuje v sobotu 17. srpna ve 14 hodin ze zlínského náměstí Míru před radnicí. Cíl je naplánován na stejném místě na nedělní odpoledne v 16 hodin těsně před dojezdem hlavního pole Barum Czech Rally Zlín. Posádky Ejoin Green Rally zamíří v sobotu do Slušovic, kde absolvují průjezd po polookruhové části RZ Březová před zraky početných fanoušků, poté zamíří na zemědělské letiště Bílá Hlína, kde je čeká jízda zručnosti. Po seskupení je na programu sledování druhého průjezdu RZ ve Slušovicích z VIP místa a výstava elektrovozů pro fanoušky. V neděli 18. srpna čekají na posádky elektromobilů speciální úkoly v podobě testů například na parkovišti u Obchodního domu ve Zlíně a na letišti v Halenkovicích nebo okruhová část legendárního úseku Maják kolem malenovického hradu. Startovní pole se přemístí během nedělního dopoledne do KOVOZOO ve Starém Městě u Uherského Hradiště, což je jedinečná kovová zoo, která se nachází v zajímavém a netradičním prostředí zrekonstruovaného areálu bývalého cukrovaru. „Účastníky zde čeká prohlídka areálu Kovozoo, jízda na motokárách včetně společného fotografování všech účastníků akce a společný oběd. Odpoledne ještě budou plnit speciální testy a poté je čeká cílová rampa před zlínskou radnicí,“ upřesnil ředitel Regner.

První ročník se stal kořistí pro vůz Tesla X se smíšenou posádkou ve složení Lukáš Hatas, Tereza Němcová. V loňském roce stylem start a cíl vyhrála dvojice Zdeněk Trčala, David Rumpík na zbrusu novém elektrovoze Jaguar I-Pace, v kategorii hybridů byli nejlepší Michal Sýkora, Martin Hrubý s Hyundaiem Ioniq.

Důležitá data 3. ročníku Ejoin Green Rally 2019:

  • Administrativní přejímka: sobota 17. srpna v 12 – 13 hodin (Zlín, náměstí Míru – radnice)
  • Slavnostní start rally: sobota 17. srpna ve 14 hodin (Zlín, náměstí Míru – před radnicí)
  • Cíl 1. dne: sobota 17. srpna v 18 hodin (Slušovice)
  • Start 2. den: neděle 18. srpna v 10 hodin (Zlín, náměstí Míru – před radnicí)
  • Cíl Green Rally: neděle 18. srpna v 16 hodin (Zlín, náměstí Míru – před radnicí)
  • Rozdělení cen: neděle 18. srpna v 16:15 hodin (Zlín, náměstí Míru – před radnicí)

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x