V Luhačovicích vznikne letní kino, přejí si ho lidé

LUHAČOVICE – Vedení Luhačovic chce příští rok zřídit letní kino a rozšířit nabídku kulturního vyžití ve městě. Letní kino si přejí lidé, vyplynulo z anekty, řekl serveru Zlin.cz mluvčí města Nikola Synek.

Anketa se uskutečnila v červenci. „Myslím si, že letní kino tu dlouhodobě chybí a pro příští sezónu bychom ho rádi nějakým způsobem veřejnosti nabídli. Chtěli jsme ale mít jistotu, že o tyto projekce bude zájem,“ řekl k anketě starosta Marian Ležák.

Podle něj během pár dnů hlasovalo celkem 524 občanů, což je počet desetiny všech obyvatel města. „Až na výjimky byli v podstatě všichni pro zřízení letního kina v Luhačovicích. Celých 97 procent bylo pro kino, jen tři procenta proti,“ uvedl Ležák.

Podle něj výsledky ankety ukázaly nadšení veřejnosti pro myšlenku letního kina. „Mimořádná účast lidí na anketě nás velmi mile překvapila,“ poznamenal starosta. Lidé se hojně vyjadřovali i v komentářích k anketě. Navrhovali například lokality, kde by kino mohlo být. „Uváděli místa jako terasa městské lovárny, kterou už k projekcím v minulosti využíval festival Luhovaný Vincent, venkovní areál Sportovního centra Radostova, ale například i Sluneční lázně a další místa v lázních,“ vyjmenoval Ležák.

Jednotlivé lokality chce vedení města pečlivě zvážit s přihlédnutím k různým faktorům. „Jednak jde o to, zda jsou navržené plochy v majetku města, důležitá je dostupnost pro občany i návštěvníky, ale třeba také zázemí v lokalitě. Musíme v souvislosti s letním kinem samozřejmě myslet na takové věci, jako jsou možnosti zajištění občerstvení návštěvníků, nebo zda jsou tu k dispozici toalety a další věci,“ vysvětlil Ležák.

Luhačovičtí se tak letního kina pravděpodobně dočkají. „Myslím, že vzhledem k výsledku ankety a rostoucí popularitě venkovních projekcí se už nebudeme příliš bavit o tom, jestli letní kino zřídit, ale spíše kde přesně a v jakém režimu bude fungovat. Půjde i o to rozhodnout, zda bude výhodnější promítací plátno a další technické věci pořizovat na stálo, nebo pro danou sezónu vyzkoušet nasmlouvat zapůjčení zařízení,“ dodal Ležák.

Vedení města se chce ještě bavit o tom, jak by si občané vše představovali. „Příležitost vyjádřit svůj názor budou mít lidé v dalším setkání započaté série veřejných besed. Nejbližší, která se uskuteční v září, chceme věnovat právě rozvoji kultury ve městě včetně otázky letního kina. Věřím, že možnost probrat tyto věci osobně lidé využijí se stejným nadšením, jako se zapojili do zmiňované ankety,“ uzavřel Ležák.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x