Pět fanoušků skončilo na policii po fotbalovém derby Slovácka se Zlínem

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Na policii skončilo pět fanoušků fotbalu po sobotním zápase mezi kluby 1. FC Slovácko a FC Fastav Zlín, který se uskutečnil v Uherském Hradišti. Jeden fanoušek například poškodil policejní vozidlo a druhý se odhaloval na stadionu, řekla serveru Zlin.cz policejní mluvčí Milena Šabatová.

Zápas skončil 1:0 pro Slovácko. Boj sledovalo celkem 5748 diváků, z nichž 248 fandilo hostujícímu zlínskému týmu. Policie zápas vyhodnotila jako rizikový, a proto dohlížela na veřejný pořádek a klid v ulicích. Zapojilo se téměř 60 policistů, kteří spolupracovali s městskými strážníky.

Policisté se zaměřovali především na odstup mezi oběma tábory fanoušků, aby nedocházelo k napadání. „Přesto jsme několikrát museli zasahovat zejména při odchodu fanoušků ze stadionu. Celkem pět jich skončilo na policejní služebně,“ uvedla Šabatová.

Podle ní je jeden podezřelý z trestného činu výtržnictví a poškození cizí věci. „Poškodil totiž policejní vozidlo. Druhý je podezřelý z výtržnictví v souvislosti s odhalováním na stadionu a tři jsou podezřelí z přestupku proti veřejnému pořádku,“ vyjmenovala Šabatová. Policisté situaci monitorovala ještě několik hodin, aby zabránila protiprávnímu chování fanoušků, kteří byli v restauračních zařízeních.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x