KAM ZA KULTUROU: Začátek druhé poloviny prázdnin není na akce skoupý

ZLÍNSKÝ KRAJ - Srpnová nabídka akcí na Východní Moravě je bohatá na množství i pestrost.

Městská knihovna v Rožnově pod Radhoštěm nabízí milovníkům architektury možnost ve čtvrtek 8. srpna poznat během komentované prohlídky historii Vítkovické kolonie vilek v lokalitě Bučiska. Jejich autorem byl známý architekt Jan Kotěra, který např. pro obuvnického krále Tomáše Baťu realizoval přestavbu jeho vily. Sraz zájemců je v 18:00 před knihovnou.  

21. ročník Buchlovského hudebního léta nabídne v pátek 9. srpna hudbu v podání skupiny Queenie. Kapela Queenie pochází z Prahy, byla založena roku 2006 a za dobu své existence se z ní stala suverénně nejúspěšnější Queen tribute kapela v České republice a jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel na světě. Koncert proběhne od 19 hod v Zámeckém amfiteátru v Buchlovicích.

Za hudbou se můžete v pátek 9. srpna vypravit také na zámek v Holešově. Zazní zde od 19:30 barokní hudba z výběru skladeb Pavla Josefa Vejvanovského, které jsou součástí hudebního archivu kroměřížského Arcibiskupského zámku. Interpretovat je budou frekventanti Letní školy barokní hudby.

Do slováckého Hluku se můžete vypravit za tradicemi. Od pátku 9. srpna do neděle 11. srpna zde budou probíhat Svatovavřinecké hody. Těšit se můžete na hudební vystoupení, dětské folklorní odpoledne, taneční zábavu, hodový košt vína i gastronomické ochutnávky. Součástí programu budou také slavnostní mše v kostele sv. Vavřince a možnost prohlídky kostela.  

Tradiční letní akcí v Napajedlích jsou Moravské chodníčky – dva dny bohatého programu a skvělé podívané během setkání folklórních souborů tří národopisných oblastí Slovácka, Valašska a Hané. Letošní ročník se uskuteční 9. – 10. srpna 2019. V pátek od 20:00 se v Klášterní kapli můžete těšit na vystoupení MS Napajedla, MS Chlapčiska a ŽS Babčice ze Spytihněvi, MS Vlčnov, ŽS Vlčnovské búdové umělkyně, MS Štabarc z Tečovic, ŽS Mistřické frajárky, FS Radovan Napajedla, sólisté a CM Rováš. V sobotu pak od 16:00 na nádvoří Nového Kláštera vystoupí FS Radovan Napajedla, FS Pozdní sběr Napajedla, FS Radovánek Napajedla, FS Dolina Staré Město, Folklorní soubor Okluky Hluk, FS Portáš z Jasenné, FS Omladina Martinice, FS Malé Zálesí Luhačovice.  

Barokní slavnost Hortus Magicus je okouzlující událost plná vůní, chutí, barev, libých zvuků a nezapomenutelných zážitků, na které nesmíte scházet. Ve Květné zahradě v Kroměříži proběhne od pátku 9. srpna do neděle 11. srpna.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x