Fotograf Robert Vano bude opět besedovat v Holešově

HOLEŠOV - Beseda se světoznámým fotografem, který proslul mužskými akty a fotkami pro lifestylové časopisy, se koná 30. srpna 2019 od 18 hodin v New Drive Clubu Zámku Holešov. Server Zlin.cz o tom informovala Dana Podhajská z Městského kulturního střediska.

Je to už druhá talk show u příležitosti Vanovy výstavy. První beseda byla v den zahájení, 16. července. Zájem byl tak velký, že pořadatel Městské kulturní středisko Holešov po jednání s fotografem přidalo další mimořádný termín. Dalo tak příležitost těm, na které se v červenci nedostalo.

Robert Vano vystavuje na holešovském zámku do 15. září. Jeho celoživotní tvorbu reprezentuje prodejní výběrová kolekce, která veřejnosti nabízí fotky od sedmdesátých let až po současnost. Je to 99 černobílých i barevných fotek – mužské akty, dokumenty, portréty, zátiší a také výběr k legendární série Bohemia. Výstava je koncipována tak, aby co nejlépe popsala Roberta Vano jako člověka i umělce. Městské kulturní středisko nechalo jako bonus k výstavě vyrobit kolekci dámských a pánských triček s autorovými fotografiemi. Trička jsou v prodeji v informačním centru.

Jednasedmdesátiletý fotograf se narodil v Nových Zámcích na Slovensku maďarským rodičům. Krátce po maturitě v roce 1967 emigroval do USA. Pracoval jako kadeřník, vizážista, maskér a asistent pro fotografy módy, později se prosadil jako fotograf světových módních časopisů (Harpers Bazaar, Vogue, Elle, Cosmopolitan). Po roce 1989 se vrátil do Československa a usadil se v Praze. V letech 1996 – 2004 se živil jako umělecký ředitel české edice časopisu ELLE. Odsud se přesunul na pozici art directora v agentuře Czechoslovak Models, kde působil do roku 2009. Vydal několik fotografických publikací, vystavoval například v New Yorku, Miláně, Londýně a v Praze. V roce 2010 získáva Evropskou cenu Trebia za tvůrčí činnost.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x