Jánošíkov dukát opět roztančil celé město

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Jánošíkov dukát o prvním srpnovém víkendu opět roztančil celý Rožnov. Zpívalo, juchalo a tancovalo se ve Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, ale také na Masarykově náměstí, kde se v sobotu dopoledne konalo několik pořadů a představily se v nich vynikající soubory, popsal serveru Zlin.cz Marek Havran z rožnovské radnice.

Kromě starosty Rožnova Radima Holiše v sobotu dopoledne pronesli zdravici při slavnostním přijetí zúčastněných folklorních souborů na radnici také ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš, ředitel úspěšného festivalu Vlastimil Fabišík a speciálním hostem byl předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Radek Vondráček, jenž se účastnil Jánošikova dukátu potřetí za sebou.

Jánošíkov dukát pokračoval celou sobotu 3. srpna mnoha krásnými programy včetně oblíbeného Mezinárodního mistrovství Valašského království ve stloukání másla (21.30 h., Komorní amfiteátr v muzeu) a dalšího programu, který se přehoupnul až přes půlnoc.

Program pak pokračoval i v neděli 4. srpna, v muzeu se tančilo a zpívalo od 10 hodin a Jánošíkov dukát 2019 vyvrcholil velkým galaprogramem od 15 hodin.

V Rožnově během třídenního festivalu od pátku do neděle vystoupilo celkem šestadvacet folklorních souborů a skupin z České republiky, které se věnují slovenským lidovým písním, tancům a zvykům, ale také špičkové soubory a sólisté ze Slovenska. „Nechyběly ani slovenské krajanské folklorní soubory a lidové hudby z Maďarska, Polska a Srbska. Soubory jiných národnostních menšin žijících v ČR letos zastoupili Rusíni,“ uvedl ředitel Valašského muzea v přírodě Jindřich Ondruš.

Oblíbený festival jako obvykle podpořilo také město Rožnov pod Radhoštěm. „Jsme samozřejmě moc rádi, že můžeme každoročně přivítat v našem městě tak krásný festival, jako je Janošíkov dukát. Ten dlouhodobě patří k vrcholům festivalového léta v Rožnově. Je to setkání nejen folklorních souborů, nadšenců a šikovných umělcù, nejen setkání Čechů a Slováků, ale hlavně je to setkání velkých životních přátel a kamarádů,“ řekl starosta Rožnova Radim Holiš.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x