U bankomatu ležel nahý muž, myslel si, že je doma

ZLÍN – Nepříjemné překvapení čekalo na muže, který si v úterý ráno chtěl vybrat peníze v bankomatu v centru Zlína. V kukani s peněžním automatem ležel úplně nahý muž, popsal i pro server Zlin.cz mluvčí zlínských městských strážníků Pavel Janík.

„V alkoholovém opojení a už docela unavení přijdete domů. Z posledních sil si sundáte oblečení, které poskládáte nebo pověsíte na okolní nábytek. Rádi byste si oblékli pyžamo a zalehli do měkké postele ke spravedlivému spánku. Pyžamo se však nedaří nalézt a tak zalehnete nazí. No a co, vždyť jste doma, ne?“ Asi tohle se podle Pavla Janíka mohlo honit v hlavě 64letého muže z okresu Zlín, který se vypravil do krajského města. „Potíž však byla v tom, že ono doma nebyla jeho ložnice, ale místnost s bankomatem jednoho z peněžních ústavů v centru Zlína. Zde na něj v úterý 6. srpna 2019 před půl šestou narazil jiný klient, který si rychle rozmyslel, jestli je výběr hotovosti za daných okolností skutečně nutný. Hned poté o události vyrozuměl Městskou policii Zlín,“ popsal mluvčí strážníků.

Hlídka na místo dorazila během čtyř minut. Spícího nahého muže, vedle něhož se nacházela finanční hotovost, strážníci probudili, a zjišťovali, co se mu přihodilo. Orientační vyšetření s výsledkem 1,7 promile napovědělo, že významnou roli sehrál v tomto příběhu alkohol. Muž si na nic nepamatoval a říkal, že jeho poslední vzpomínka se týká příjezdu do města.

Strážníci mu poté pomohli najít svršky, které se nacházely různě v místnosti – kalhoty byly pověšené přímo na bankomatu, ponožky a obuv byly uloženy na radiátoru. Následně na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která provedeným vyšetřením vyloučila zdravotní indispozici.

„Protože dotyčný dokázal kontrolovat své chování, mohl nakonec z místa odejít po svých,“ dodal Janík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x