Kamery ve Vsetíně si připsaly dva úspěchy za dva dny

VSETÍN - Hned ke dvěma úspěšným policejním zásahům přispěl na přelomu července a srpna městský kamerový systém. Díky kamerám strážníci dopadli pobertu, který se vloupal do kanceláří v Kotově, a také dalšího muže, jenž vniknul do uzavřeného areálu koupaliště Sokolák, řekla serveru Zlin.cz Jiří Žůrek ze vsetínské radnice.

V úterý 30. července kolem šesté hodiny ranní se na státní policii obrátila obyvatelka vsetínské Rokytnice, že zahlédla muže spouštějícího se z okna po hromosvodu z budovy Kotova. Policisté v součinnosti se strážníky městské policie ihned vyrazili na místo. „Na záznamu kamerového systému se následně podařilo nalézt muže odpovídajícího popisu. Díky tomu byl popis pachatele upřesněn, včetně směru jeho útěku z místa činu,“ uvedl ředitel městské policie Patrik Pecina s tím, že hlídka strážníků byla zhruba po hodině pátrání úspěšná, a to i přesto, že zloděj se pokusil policisty zmást odhozením součásti oblečení, podle kterých by byl lehce rozpoznatelný, do Rokytenky. „Strážníci muže omezili na osobní svobodě a předali jej policejnímu orgánu,“ dodal Pecina.

Podle policejního mluvčího Vladislava Malcharczika využil pachatel nedostatečně zabezpečeného okna v prvním patře budovy a vyšplhal se do něj po hromosvodu. Místnost prohledal, přičemž převrátil i skříň, následně vypáčil dveře do sousední místnosti. „Z objektu odcizil jen tepláky, triko a sáček s drobnými mincemi, to vše za asi 500 korun. Závažnější ale bylo jeho ničení. Na skříni a dveřích způsobil škodu bezmála za pět tisíc korun. Ještě včera odpoledne si 38letý muž z Ostravy převzal sdělení podezření pro trestný čin krádež,“ dodal Malcharczik s tím, že za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až dvouleté vězení.
Dalším úspěchem kamerového systému je odhalení muže, který z 31. července na 1. srpna kolem třetí hodiny ráno vniknul do areálu koupaliště Sokolák. Hlídka jej na základě hlášení operátora kamerového systému v blízkosti koupaliště následně zadržela. Vzhledem k tomu, že na místě nezpůsobil žádnou škodu, uložila mu pouze pokutu za přestupek proti občanskému soužití.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x