V otrokovické galerii vystaví své fotografie Karel Ševčík

OTROKOVICE - Výstavu fotografií pod názvem Vše, co (ne)schováš představí v Městské galerii Otrokovice sám autor Karel Ševčík. Vernisáž se uskuteční v pondělí 26. srpna 2019 v 18 hodin a je na ni zvána široká veřejnost, informovala server Zlin.cz mluvčí otrokovické radnice Romana Stehlíková.

Vstup je volný a výstava bude v otrokovické galerii k vidění do 28. září 2019. Galerie s uvedenou výstavou je otevřená každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin.

Představený soubor fotografií Vše co (ne)schováš je sérií portrétů a aktů fotografovaných mimo standardní postupy i technikou dvojexpozice anebo dlouhé expozice. Autor se touto cestou pokouší nalézat způsoby, jak vyjádřit obrazem své vlastní aktuální emoce a náladu, které si projektuje do portrétované osoby. Jelikož Karel Ševčík využívá ne tak časté techniky pro vytváření portrétů, přináší nový úhel, kterým se na fotografii každý z nás může dívat. Vyzývá tak k hledání skrytého významu.

Karel Ševčík se narodil v roce 1983 ve Zlíně. Vyrůstal a doposud žije v Otrokovicích. Vystudoval přírodovědeckou fakultu Ostravské univerzity v Ostravě, obor systematická biologie a ekologie. V současnosti pracuje jako referent na Odboru životního prostředí Městského úřadu Otrokovice.

Fotografování se občasně věnoval už v dětství, naplno fotografii propadl ale až v digitální době s aparátem Nikon. Občas experimentuje se filmovým aparátem Flexaret IV.

Od roku 2010 je členem Fotoklubu BESEDA Otrokovice a absolvoval dálkově tříletý vzdělávací kurz na soukromé škole Photogenia, obor výtvarné fotografie. Od roku 2011 pravidelně vystavuje v různých kavárnách v rámci rodného regionu (Zlín, Holešov, Otrokovice, Napajedla, aj.) a v Brně. Doposud největší výstava se uskutečnila ve slovenských Medzilaborcích.

„Fotografování je moje vážná životní záliba. Kromě portrétování nebo uměleckého aktu se věnuji fotografickému dokumentování větrných mlýnů na území České republiky a v současnosti už jen výjimečně fotím různé detaily a makrofotografie,“ uvedl autor fotografií.

S úspěchem publikuje své fotografie nebo poskytuje rozhovory na různé internetové stránky věnované umění a také do fotografických časopisů.

Ze soutěžních úspěchů jsou to především čestné uznání za fotografii v mezinárodní soutěži v americké Santa Barbaře, nebo zisk modré stuhy (tzv. ribbon) za čestné uznání od mezinárodní asociace uměleckých fotografů v soutěži pořádané v Makedonii a Holandsku a mnohé semifinálové účasti a nominace v dalších soutěžích například v Itálii ale i v Praze.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x