Malí, větší, mladí, starší: Tenisový klub Zlín jede naplno

ZLÍN - Takový "šrumec", jaký v letní sezóně zažívá areál Na Vršavě, kde je doma Tenisový klub Zlín, tu prakticky nikdo nepamatuje.

„Máme za sebou dvě opravdu velké mládežnické akce. Mistrovství republiky družstev mladšího žactva s přehledem vyhrály hvězdičky našeho nejúspěšnějšího klubu, Agrofertu Prostějov. Jejich veliká naděje mezi dvanáctiletými Josef Sedlář se pak před pár dny stal vítězem skvěle obsazeného mezinárodního turnaje Tennis Europe,“ vypočítává předseda zlínského klubu a Jihomoravského tenisového svazu Jan Macharáček.

Ke slovu teď podruhé přicházejí i podstatně dříve narození.

Po jarní první, singlové, části akce Morning Birds, kde zazářil suverenním vítězstvím nestárnoucí a mládnoucí Petr Polák, je teď na jaře turnaj Morning Birds II.

„Tentokrát hrajeme deblový turnaj, kvalifikovalo se devět dvojic. Mezi favority bude opět patřit vítěz singlů Petr Polák zvaný Orzel giganticzny, který si do dvojice vybral hlasitého glosátora a výborného síťaře Štefana Marka. Ovšem v kursové nabídce stojí s kursem 1,50 na prvenství ještě výše dvojice Dušan Máčalík  (zakladatel Zlin.cz) spolu s partnerem Josefem Pilčíkem. Překvapení jsou téměř jistá, do bojů totiž zasáhne například Zdeněk Venera, věhlasný hokejový trenér a zřejmě největší bojovník všech dvorců na Zlínsku. Prehistorická zlínská žákovská jednička Ladislav Suchý vytvoří s Robertem Köglerem a hrajícím trenérem Rudolfem Pavlíčkem variabilní trojici s čákou na celkové vítězství, ale hledat úplného a jistého favorita se prostě nedá,“ ohlásil v pátek začínající šlágr druhé poloviny sezóny manažer akce, tenisový ornitolog Jiří Ammer.

Na kurtech bude po nedávném odstranění apendixu zatím chybět Condor z Lazů neboli reportér TV Prima Robert Heč, muž, který má za finále v singlovém turnaji zaručenu divokou kartu do turnaje Masters. Ten se odehraje na přelomu září a října.

Organizátoři počítají s pěknými cenami i kulturním programem.

„Tihle ranní ptáci jsou velcí bojovníci, je dost dobře možné, že na jejich počest uskutečníme retro koncert věhlasné skupiny MAHO. Bude to spíše jakýsi průřez naší úspěšnou tvorbou, určitě zahrajeme hit Když kytary duní, rakety struní,“ hlásí se k podpoře turnaje tenisový šéf a frontman MAHA Jan Macharáček.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x