Zloději na koupališti měli smůlu, svědek lupu byl rychlejší

ZLÍN - O velké pozdvižení se na jednom ze zlínských koupališť postarali dva sedmnáctiletí mladíci ze Zlína. K bazénu se totiž nepřišli koupat, ale spíš krást, informoval server Zlin.cz mluvčí zlínských městských policistů Pavel Janík.

Deset minut před 17. hodinou ve středu 7. srpna 2019 přijal operační důstojník Městské policie Zlín oznámení, že na koupališti Zelené došlo ke krádeži. Dva mladíci měli posbírat u dek a osušek odložené batohy, které poté přehodili přes plot na přilehlý chodník. Na místo proto ihned zamířila nejbližší motorizovaná hlídka.

„O čtyři minuty později spatřili strážníci na nedaleké křižovatce muže, který na ně mával. Jak záhy zjistili, jednalo se o prodávajícího v bufetu na koupališti, který se nejenže vydal dvojici podezřelých pronásledovat, ale na útěku je také vypátral a dopadl. Srdnatý 42letý muž ze Zlína si totiž všiml, že se dotyční pokouší schovat v zeleni, odkud jim trochu pomohl a poté je držel až do příjezdu hlídky, popsal Janík.

Strážníci zjistili totožnost obou mladistvých a vrátili se zpět na místo činu, kde už čekali svědci lupu a také okradený muž, kterému zmizel batoh s peněženkou a mobilním telefonem. Vyšetření incidentu si následně převzali republikoví policisté.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x