Rožnov nabízí občanům i firmám možnost e-aukce na energie

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Radnice v Rožnově nabízí občanům a soukromým firmám zúčastnit se společného nákupu elektřiny a plynu formou elektronické aukce. Rožnov tak navazuje na úspěšné e-aukce, které proběhly i v jiných městech a obcích v okolí, informoval server Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Marek Havran.

Hlavním cílem je podle Havrana nabídnout občanům bezpečnou a seriózní možnost pořízení energií a zároveň si zajistit nižší ceny elektřiny a plynu. Domácnosti a firmy, které se zúčastnily některé z e-aukcí například v nedaleké Kopřivnici, uspořily na platbách za elektřinu a plyn tisíce korun. Tuto možnost ušetřit mají nyní také občané a firmy v Rožnově.

„Velkou výhodou je, že účast v e-aukci je nezávazná a zdarma. Každý, kdo se do e-aukce přihlásí, bude po vyhodnocení informován o výsledku a bude mu vypočítána konkrétní výše jeho úspory. Až poté se rozhodne, zda na nabídku nového dodavatele přistoupí či nikoliv,“ sdělil místostarosta Rožnova Jan Kučera. Tento postup zaručuje všem, kteří se do e-aukce přihlásí, férové jednání a maximální transparentnost. O veškerou administrativu spojenou se zařazením do e-aukce a následně s přechodem k novému dodavateli se postará organizátor e-aukce, společnost Marandis s.r.o. z Bílovce. „Pro občany je to tedy velmi pohodlná cesta, jak uspořit své finanční prostředky, zároveň nemusí sami řešit administrativu spojenou se změnou dodavatele a mají garantován férový přístup,“ doplňil Jan Kučera.

Pracovníci vybrané společnosti budou zájemcům poskytovat informace a zajišťovat registraci do e-aukce. „Součástí registrace je také rozbor stávajících smluv, takže se každý zájemce dozví, jak má aktuálně smlouvy na energie nastaveny,“ vysvětluje energetik města Jan Cieslar.

Kdo chce ušetřit za elektřinu či plyn, se může přijít informovat a registrovat na Městský úřad v Rožnově pod Radhoštěm. Kontaktní místo bude zřízeno v 1. patře městského úřadu, v malé zasedací místnosti, a to od 24. 9. 2019 do 10. 10. 2019 každé úterý a čtvrtek vždy od 13 do 17 hodin. „Pro zařazení do e-aukce je zapotřebí přinést na kontaktní místo ve výše uvedených termínech kopii současné smlouvy s dodavatelem elektřiny/plynu včetně všech dodatků a kopii ročního vyúčtování spotřeby elektřiny/plynu,“ vysvětluje Jan Cieslar

Registraci do e-aukce bude možné provést osobně na MěÚ v Rožnově pod Radhoštěm, případně lze zaslat žádost o zařazení do e-aukce elektronicky na emailovou adresu pořadatele (energie@marandis.cz). E-aukce proběhne na přelomu října a listopadu 2019. Po vyhodnocení e-aukce bude opět na Městském úřadě v Rožnově zřízeno kontaktní místo, kde se budou moci účastníci přijít informovat o výsledku, zjistit svou možnou úsporu a vyzvednout si své nové smlouvy.

Pokud bude někdo osloven s nabídkou účasti v e-aukci přímo ve svém bydlišti, nebude se jednat o městskou e-aukci, ale o zcela jinou nabídku podomního obchodníka. Stejně tak nové smlouvy bude možné podepisovat pouze na kontaktním místě na Městském úřadě v Rožnově pod Radhoštěm.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x