V Meziříčí proběhne šifrovací hra

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Velkou šifrovací hru, která láká účastníky na záhadu i logické úkoly, připravují ve Valašském Meziříčí. Hrát se bude v sobotu 17. srpna, informoval server Zlin.cz mluvčí meziříčské radnice Lukáš Martinek.

Ve Valašském Meziříčí se začali ztrácet obyvatelé. Dokonce se zde po dlouhé době stala vražda. Už dříve se objevovaly problémy a nejen kolísající ekonomika vytváří v lidech obavy. Potichu se mluví o tom, že za tím stojí jistá skupina lidí, která se snaží naklonit organizace a samosprávu na svou stranu. To není realita, ale námět šifrovací hry, která ve Valašském Meziříčí proběhne v sobotu 17. srpna.

Mezi stanovišti vytyčenými po celém městě se budou pohybovat 3-5členné týmy. Hra je náročná nejen fyzicky, ale také psychicky. Začátek je totiž naplánován na devátou hodinu ranní a konec se předpokládá až kolem osmé hodiny večerní.

„Koncept šifrovacích her je vzdáleně inspirován táborovými cestami za pokladem, kdy každá zpráva prozrazuje polohu následujícího stanoviště. Hra ale přidává několik zásadních prvků a změn, které činí tento druh zábavy atraktivním hlavně pro ty, kteří již dávno odložili vinnetouovské luky a šípy. Jsou to šifry, úkoly a mnohdy i příběh. A skutečně se zde nejedná o text napsaný pozpátku nebo prostou Morseovu abecedu. Organizátoři se předhánějí v nápaditosti a originalitě. Tajné zprávy tak mohou být třeba vyryté do plechu zapečeného v hliněné destičce, ukryté ve zvukové nahrávce, v obřím bludišti nebo v zubní pastě,“ vysvětlil jeden z organizátorů hry ve Valašském Meziříčí Jakub Rybka.

Hra bude probíhat na území města Valašské Meziříčí a přilehlých oblastech. Celkově bude složena z několika jednorázových aktivit, kdy každá z epizod bude tvořit jistou část příběhu. „Myšlenka organizace šifrovací hry ve Valašském Meziříčí vznikla již v druhé polovině roku 2018 a od té chvíle již vznikal celkový koncept,“ dodal Rybka.

Minimální věk pro samostatnou účast ve hře je 18 let. Pro případ, že se hry budou chtít účastnit hráči mladší osmnácti let, je nutné, aby v týmu byl alespoň jeden plnoletý hráč, jenž ponese odpovědnost za mladší spoluhráče. Registrace je možná na webových stránkách hry http://www.sifra13.eu až do úterý 13. srpna. Poplatek za účast ve hře činí 100 korun na osobu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x