V Kroměříži se chystá druhý ročník Mezinárodní Letní hudební akademie

KROMĚŘÍŽ – V neděli 18. srpna zahájí svůj program druhý ročník Letní hudební akademie Kroměříž. Nabízí příležitost mladým hudebním talentům k rozšíření znalostí a zkušeností pod vedením špičkových lektorů, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí akce Kateřina Martykánová.

Letní kudební akademie (LHAK) s dirigentem Tomášem Netopilem a špičovými hudebníky, která v Kroměříži potrvá až do 24. srpna, letos přivítá studenty z osmi zemí. Na své si ale přijde i veřejnost, pro kterou je připravený doprovodný program v podobě koncertů či besed.

Lektory letošního ročníku budou Radek Baborák, Josef Špaček, Dalibor Karvay, Kateřina Kněžíková, Barbara Maria Willi a další. Své zkušenosti a nadšení pro hudbu budou po celý týden sdílet s mladými talenty, které si sami vybrali z množství zájemců. Jejich studenty se stanou hudebníci nejen z České republiky, ale i z Japonska, Bulharska, Portugalska, Polska, Rakouska a dalších států.

Akademie je unikátní těsnou spoluprací mezi lektory a jejich studenty, cení se zejména individuální přístup. Vyučovat se zde nebude jen hudba, ale i sebeprezentace, práce s trémou nebo péče o zdravotní kondici muzikanta.

„Program je ovšem otevřený i pro veřejnost. Čeká ji řada výjimečných koncertů a setkání s jedinečnými osobnostmi,“ uvedl dirigent Tomáš Netopil, zakladatel a umělecký ředitel akademie.

Program 2. ročníku Letní hudební akademie Kroměříž pro veřejnost:

  • 18. 8. v 19:00 Zahajovací koncert: Baborák ensemble a Kateřina Kněžíková, skleník Květné zahrady
  • 19. 8. v 17:00 Beseda s Adamem Plachetkou, moderuje dirigent Tomáš Netopil, kino Nadsklepí
  • 20. 8. v 19:00 Koncert: Barbara Maria Willi & Barokní Kroměříž, Sněmovní sál Arcibiskupského zámku – výtěžek bude věnován na obnovu kroměřížského hudebního archivu
  • 21. 8. v 19:00 1. koncert účastníků LHAK, aula Konzervatoře P. J. Vejvanovského
  • 22. 8. v 17:00 Přednáška Cyrila Höschla: Psychopatologie slavných skladatelů, kino Nadsklepí
  • 22. 8. v 19:00 2. koncert účastníků LHAK, aula Konzervatoře P. J. Vejvanovského
  • 23. 8. v 19:00 Velký koncert vybraných studentů LHAK, kino Nadsklepí
  • 24. 8. v 18:00 Závěrečný koncert LHAK & festivalu Hudba v zahradách a zámku, diriguje Tomáš Netopil, účinkuje orchestr Moravští komorní sólisté a vybraní účastníci

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x