KAM ZA KULTUROU: Tento víkend nabízí spoustu možností, jak zajímavě strávit volný čas

ZLÍNSKÝ KRAJ - Doslova přeplněný je kalendář akcí třetího srpnového víkendu. Čekají nás dožínky, vinařské slavnosti i tradiční Trnkobraní.

Od pátku do neděle 16. – 18. srpna budou Valašské Klobouky místem konání 17. ročníku Mezinárodního hudebního a folklorního festivalu Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Hlavní program je plánován na náměstí, jeho součástí bude košt moravských vín a připraveno je také občerstvení z regionálních specialit.

16. – 17. srpna se uskuteční Vizovické Trnkobraní přímo v areálu likérky Rudolf Jelínek ve Vizovicích, kde se vyrábí známá tuzemská značka slivovice. Vizovické Trnkobraní je multižánrovou kulturní přehlídkou, která zahrnuje vystoupení špiček české a slovenské hudební scény na dvou scénách a doplňuje ji divadelní scéna, kinokavárna a dětský koutek.Tradiční součástí Vizovického Trnkobraní je světově proslulá soutěž v pojídání švestkových knedlíků.

Ve Vsetíně uspořádají v sobotu 17. srpna od 14 hodin na místním zámku a hvězdárně již 9. ročník Templářských slavností. Muzeum regionu Valašsko připravilo vystoupení šermířských skupin, středověkou hudbu, ohňovou show. Také se bude podávat výborný guláš od vyhlášeného šéfkuchaře Karla Jurčíka.

Do Vizovic se 17. srpna můžete vypravit do zdejší sklárny Glass Atelier Morava a obdivovat mistrovskou práci sklářů. Od 9 do 12 hodin zde pořádají Den otevřených dveří.

Za skláři se můžete vydat také do Karolinky. 17. srpna zde pořádají Sklářský jarmark spojený s kulturním programem, v němž zazní jak dechovka, tak country kapela i oblíbená Markéta Konvičkovu. Od 8 do 12 hodin si můžete prohlédnout sklárnu, program končí po 22 hodině.  

Dva dny fokloru a jarmarečních tradic zažijete na Starodávném jarmarku, který 17. a 18. srpna zaplní areál Dřevěného městečka ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. V sobotu 17. srpna pak milovníkům železnice udělá radost historický parní vlak, který pojede z Valašského Meziříčí do Rožnova p. Radhoštěm v 9:10 a 13:10 hod., zpět pak v 11:00 a 15.00 hod.

Do vinařské obce Polešovic se vydejte v sobotu 17. srpna na Vinařské slavnosti s otevřenými sklepy, během nichž bude probíhat 12. ročník soutěže TOP víno Slovácka 2019. Bohatý kulturní program je připraven od 13:30 hodin, ochutnávky vína s doprovodem cimbálových muzik pak od 17 hodin. 

Kdo chce zažít dožínky na vesnici, vydá se v neděli 18. srpna do Horní Lidče. Obce Horní Lideč, Lidečko a Střelná připravily tradiční dožínky vycházející z historických záznamů z 19. století. Program zahájí v 9 hodin děkovná mše v kostele sv. Václava. Ve 14 hodin se shromáždí účastníci u obrázku Panny Marie a vydají se na pole, kde se uskuteční program s předáním úrody hospodářům a dožatá.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x