Zlost na svého expartnera si žena vylila na strážnících

ZLÍN - Máloco je v lidském životě složitější než mezilidské vztahy, myslí si mluvčí zlínských městských strážníků Pavel Janík. Své o tom, jak sdělil serveru Zlin.cz, ví také třiatřicetiletý muž ze Zlína a jednadvacetiletá žena z Hulína, se kterými se hlídky Městské policie Zlín setkávají v poslední době poměrně často. Naposledy v úterý 13. srpna 2019 dopoledne.

Krátce před tři čtvrtě na deset přijal operační důstojník MP Zlín oznámení, že na třídě Tomáše Bati, v prostoru nad městským tržištěm, dochází ke konfliktu mezi mužem a ženou. Na místo byla nasměrována nejbližší kamera dohlížecího systému a současně sem zamířila také nejbližší motorizovaná hlídka.

Ještě do příjezdu strážníků bylo zjištěno, že mezi dvojicí dochází k vášnivé diskuzi, při níž do sebe občas vzájemně strčili a v jeden moment se zcela neromanticky vzájemně poplivali. Muž se snažil z místa odejít, ale mladá žena jej neustále pronásledovala a snažila se mu v odchodu zabránit. To se jí nakonec nepovedlo, a tak si to rázně zamířila sama na tržiště.

Přijíždějící hlídku MP Zlín dotyčná nejprve pozdravila zvednutým prostředníčkem a poté se pokusila rychle přejít frekventovanou silnici. Když neuposlechla výzev strážníků, musela být ke služebnímu vozidlu odvedena. Zde vykřikovala slova, na která se bohabojná žena obvykle stydí jen pomyslet, natož aby je nahlas vyslovila. Protože se při řešení věci pokusila z místa znovu odejít a také na strážníky zkoušela plivat, musel být její odpor překonán za použití donucovacích prostředků.

„Mezitím další hlídka MP Zlín dohledala v parku druhého účastníka incidentu. Ten strážníkům uvedl, že se jedná o jeho bývalou družku, která má zásadní problém s pochopením významu slova: bývalá. Důvody k rozchodu s ní měl již mnohokrát detailně probrat, ale dotyčná je neakceptuje a je i nadále přesvědčena o tom, že jejich vztah trvá. Vzhledem k tomu, že chování mladé ženy bylo zcela očividně abnormální a tato se nedokázala kontrolovat, byla na místo přivolána zdravotnická záchranná služba. Součástí vyšetření byly také testy na předchozí konzumaci alkoholu a aplikaci jiných návykových látek, které byly tentokrát negativní. Lékařka poté rozhodla o jejím převozu k dalšímu vyšetření do nemocnice,“ popsal Janík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x