Itinerář si vyzvedlo celkem 127 posádek

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zatěžkávací zkoušku zažil během úterního odpoledne sekretariát Barum Czech Rally Zlín pod vedením dlouholeté vedoucí Marty Regnerové. Do elitní soutěže zařazené do seriálu FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) a závěrečného podniku Autoklub Mistrovství České republiky v rally 2019 (MCR) se ohlásilo pořadatelům do středečního večera celkem 127 posádek z 23 států.

Řada předních posádek se objevila již na úterní  večerní autogramiádě v prostorách Obchodního a zábavního centra Zlaté jablko ve Zlíně, kam přišla pro podpisy více než tisícovka fanoušků rallysportu. K největším favoritům letošní devětačtyřicáté barumky patří sedminásobný vítěz zlínské rally, obhájce loňského prvenství Jan Kopecký z České republiky (Škoda Fabia R5 Evo) a úřadující evropský šampion, lídr mistrovství Evropy Alexej Lukjaňuk z Ruska (Citroën C3 R5).

Zlínským pořadatelům se omluvilo celkem deset posádek. Z předních favoritů přijeli do České republiky všichni, mrzí jen neúčast exotické kuvajtsko-katarské posádky Mshari Althefiri, Nasser Al-Kuwari v rámci kategorie ERC2 s vozem Mitsubishi Lancer EVO X. „Dalo nám hodně práce sehnat jejich vlajky. Nakonec se nám tato dvojice omluvila. Věříme, že příští rok do Zlína dorazí,“ pověděla Marta Regnerová. Jako první se prezentovala česko-německá posádka Jiří Kašpar, Thomas Windisch, která pojede v rámci vypsané klasifikace Poháru pořadatele na voze Škoda 130 LR. „Největší nápor jsme měli po šestnácté hodině, kdy skončily oficiální testovací zkoušky. Zajímavostí bylo, že na první posádku jsme čekali více než půlhodinu,“ upřesnila Regnerová. Do úterního večera absolvovalo výdej itineráře GPS jednotek pro seznamovací jízdy celkem 122 posádek. Posledních pět opozdilců dorazilo během středečního dopoledne, počet prezentovaných posádek se zastavil na konečném čísle 127. Fanoušky rallysportu potěší skutečnost, že se objeví na startu vysoký počet 34 vozů kategorie R5.

Posádky zahájily ve středu dopoledne seznamovací jízdy na tratích rychlostních zkoušek. Jako první přišly na řadu erzety nedělní etapy (RZ Maják, Pindula, Kašava a kvalifikační erzeta – shakedown Komárov), ve čtvrtek jsou na programu úseky úvodní sobotní etapy (Březová, Semetín, Halenkovice, Kostelany) a na závěr kolem půlnoci v uzavřeném centru Zlína divácká Super rychlostní zkouška. Devětačtyřicátý ročník Barum Czech Rally Zlín startuje v pátek 16. srpna v 16 hodin na náměstí před zlínskou radnicí, třídenní rally končí na cílové rampě na stejném místě v neděli 18. srpna krátce před sedmnáctou hodinou. Letošní ročník barumky měří celkem 755,52 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek na osmi úsecích v celkové délce 219,63 km. Předehrou k samotné rally bude kvalifikační erzeta, respektive shakedown v délce 4,40 km na úseku Pohořelice – Komárov, který bude na programu v pátek dopoledne.

V seznamu přihlášených došlo k několika změnám a upřesněním na místě spolujezdců, ale i jezdce. U startovního čísla 63 je změna pilota, místo Tomáše Růžičky se posadí za volant vozu Hyundai i20 R5 Vladimír Hanuš ze Slovenska. Francouz Jean-Baptiste Franceschi mění spolujezdce, místo Jacquese-Juliena Renucciho přijel do Zlína Benoit Manzo.

V rámci českého šampionátu se posadí vedle Adama Fabriky na místě původně přihlášeného Martina Fabiána nově Jindřich Horáček. Miroslava Čabaje bude navigovat Patrik Janeček, s Filipem Ocelkou pojede Karel Voltner, Martina Minaříka bude navigovat Zuzana Plšková, vedle Michala Cillera se posadí Jakub Navrátil a s Martinem Čagánkem pojede Lukáš Sedláček.

Pořadatelům se omluvily následující posádky:

  • 33 Mshari Althefiri, Nasser Al-Kuwari (KWT/QAT, Mitsubishi Lancer EVO X, Mshari Althefiri)
  • 34 Mátyás Nagy, Tamás Nagy (HUN, Mitsubishi Lancer EVO X, Horváth Rally ASE)
  • 39 Pedro Antunes, Paulo Lopes (PRT, Peugeot 208 R2, FPAK Portugal Team ERC)
  • 50 Grigor Grigorov, Janaki Janakijev (BGR, Peugeot 208 R2, Grigor Grigorov)
  • 57 Catie Munningsová, Veronica Enganová (GBR/NOR, Peugeot 208 R2, Peugeot Rally Academy)
  • 66 Mattia Vita, Massimiliano Bosi (ITA, Peugeot 208 R2, Mattia Vita)
  • 121 Michal Kravec, Petra Reitmajerová (CZE, Renault Clio R3, Automotoklub Pačejov v AČR)
  • 123 David Suchařípa, Martina Picková (CZE, Mitsubishi Lancer EVO IX, JT Rally Team)   
  • 125 Aleš Pilčík, Zuzana Plšková (CZE, Honda CIvic VTi, Aleš Pilčík)
  • 130 Pavel Šivic, Jaroslav Blažek (CZE, Škoda Fabia, Pavel Šivic)
Přehled všech článků k Barum rally uvedených na Zlin.cz naleznete vpravo od úvodní fotografie pod štítkem Barum Czech Rally Zlín nebo ZDE.
 
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x