Na Barumku se chystají i strážníci městské policie

ZLÍN – Ve dnech 16. – 18. srpna 2019 se ve Zlíně a okolí koná 49. ročník Barum Czech Rally Zlín, 12. ročník Star Rally Historic, 8. ročník Grand Prix Bugatti, 3. ročník Green rally a cyklistická akce Zlínská kola. Všechny tyto atraktivní akce na kolech nepřitahují pozornost jen běžných diváků, ale například i zlínských strážníků, informoval server Zlin.cz jejich mluvčí Pavel Janík.

V této souvislosti přijala Městská policie Zlín zvláštní bezpečnostní opatření. To zasáhlo do běžného výkonu služby již od úterý 13. srpna a potrvá až do neděle 18. srpna 2019. Tradičně se totiž očekával příjezd vysokého počtu závodníků světových tříd, spojený s mimořádnou diváckou návštěvností.

MP Zlín proto nasadí na jednotlivá dílčí opatření v průběhu letošní Barum rally na 50 strážníků, kteří budou společně s policisty republikové policie dbát na bezpečnost v ulicích Zlína.

„Stejně jako v předchozích letech jsme i letos zprovoznili pro veřejnost informační linky. Na telefonním čísle 778 400 300 jsme připraveni poskytovat nejen divákům Barum rally základní informace mající vztah k této motoristické soutěži a bezpečnosti“, sdělil ředitel MP Zlín Milan Kladníček.

Největší nápor strážníci čekali v průběhu páteční rychlostní zkoušky (RZ) v centru města, která do ulic přilákala desetitisíce sportovních příznivců a přinesla značné změny v organizaci dopravního provozu. „Městská policie Zlín vyzývá všechny fanoušky motoristického sportu, kteří se přijdou na jednotlivé rychlostní zkoušky podívat, aby se ve vlastním zájmu seznámili s bezpečnostními doporučeními, bezvýhradně uposlechli pokyny pořadatelů a dbali na ochranu svého života, zdraví i majetku. Všichni diváci soutěži přihlížejí na vlastní nebezpečí, a tak je především v jejich zájmu, aby výše uvedené dodržovali,“ vzkázal veřenosti Kladníček.

Návštěvníků závodů navíc připomněl, aby při sledování závodu respektovali oprávněné zájmy jiných lidí a nevstupovali bez jejich svolení na soukromé pozemky či budovy. Vzpomněl, že při minulých ročnících byli někteří lidé schopni kvůli lepšímu výhledu šplhat po okolních budovách. „Je si však třeba uvědomit, že například stříška nad vchodem není konstruována pro zatížení stojícími osobami, které tak vážnému nebezpečí vystavovaly nejen sebe, ale i spoluobčany stojící kolem. Rovněž rodiče dětí by měli mít náležitý přehled o pohybu a činnosti svých potomků., dodal ředitel strážníků s plnou vážností.

Motorizovaní fanoušci by se podle Kladníčka měli na jednotlivé RZ také dostavit v dostatečném předstihu a nejlépe využít MHD. „Míst pro zaparkování bude nejen v centru města velmi málo a strážníci nebudou tolerovat parkování v místech, kde by byl omezen průjezd vozidel IZS a MHD. Mezi velmi problematické úseky patřily v minulosti ulice ve čtvrti Letná, vozidla nebude možno odstavovat ani v uzavřeném odbočovacím pruhu na třídě Tomáše Bati nad tržištěm, který slouží jako nástupní plocha pro vozidla IZS a MHD před ukončením městské RZ,“ informoval.

Muži v uniformách se navíc zaměří na namátkové kontroly prodejců, zejména těch, kteří v době konání výše uvedené akce něco prodávají.

Po domluvě s pořadateli Barum Czech Rally Zlín zajistila Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v neděli 18. srpna zvláštní autobusovou kyvadlovou dopravu k RZ Maják, která pojede ze zastávky náměstí Práce na zastávku U Majáku a zpět, a také do Želechovic k RZ Pindula.

„Z našich zkušeností víme, že divácky atraktivní RZ v těsné blízkosti Zlína byly v minulosti hojně navštěvovány a předpokládáme, že tak tomu bude i letos. Proto žádáme všechny příchozí diváky, aby se dostavili včas a bezvýhradně uposlechli pokynů pořadatelů. Zejména se jedná o část RZ Maják pod malenovickým hradem, kde po bezpečnostní schůzce s pořadateli víme, že v tomto úseku bude omezený počet vyhrazených diváckých míst,“ dodal závěrem ředitel Kladníček.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x