Rožnov za 40 milionů zmodernizoval tři školy

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Bezmála 40 milionů korun investuje o prázdninách rožnovská radnice do rekonstrukce a modernizace některých školských zařízení. Server Zlin.cz o tom informoval mluvčí rožnovské radnice Marek Havran.

Velkou část peněz zajistila získaná dotace ve výši 32,5 milionu korun z Integrovaného regionálního operačního programu, další peníze dodalo město, které je zřizovatelem škol. Důležitou informací je, že prázdninová rekonstrukce na třech školách (ZŠ Pod Skalkou, ZŠ Videčská a ZŠ 5. května) se stíhají dle plánu a děti by tak měly být ve školních lavicích první školní den – 2. září.

Rozsáhlé opravy a modernizace na základních školách Pod Skalkou, Videčská a 5. května přinesly mimo jiné nové bezbariérové učebny fyziky, chemie, přírodopisu, výpočetní techniky či pracovní výchovy. „Projekt, ze kterého jsme získali dotaci přes 32 milionů korun, je zaměřený na modernizaci a lepší vybavení odborných učeben, zajištění bezpečného internetu pro výuku. Chceme moderně vybavené školy dle požadavků na výuku ve 21. století a našim učitelům chceme dát pro výuku pomůcky a zázemí, aby mohli učit ještě kvalitněji a třeba taky pro děti zábavněji,“ uvedl místostarosta Rožnova Jan Kučera.

Práce probíhaly v prázdninových měsících a dle aktuálních informací se vše podaří stihnout tak, jak si přálo město, které je zřizovatelem škol. „Ve všech třech školách se jednalo skutečně o rozsáhlé rekonstrukce. Všude se například dělaly bezbariérové výtahy. Tlačili jsme na všechny dodavatele, aby se stihlo všechno do 20. srpna, což se podařilo. Velmi důležitou zprávou tedy je, že všechny školy v Rožnově, včetně tří rekonstruovaných, začnou výuku standardně, tedy v pondělí 2. září,“ řekl starosta Rožnova Radim Holiš.

Celková částka rekonstrukce všech tří škol činí 40 milionů korun, z čehož 32,5 milionu je zmiňovaná dotace z Integrovaného regionálního operačního programu, která byla do letoška největší jednorázově získanou dotací pro město. Tato částka podle všeho bude ještě překonána dotací na chystající se Kulturní centrum, která je v hodnotícím procesu a pokud projde, bude činit 53 milionů korun.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x