Ve Vsetíně zrekonstruovali další byty pro seniory

VSETÍN - Radnice v posledních letech postupně rekonstruuje byty se zvláštním určením Pod Žamboškou. První se dočkal oprav v roce 2014, vloni následovaly další čtyři, informovala server Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková.

Letos byly kompletně opraveny čtyři byty, které jejich obyvatelé užívají od začátku srpna. Další se k rekonstrukci připravují, dohromady jich letos bude jedenáct.

„Celkové náklady na letošní rekonstrukce jedenácti bytových jednotek v domě č.p. 1579 budou více než 5 milionů korun bez DPH. V příštím roce bychom chtěli pokračovat a opravit dalších osm bytů. Radikální renovace jsou tam opravdu potřebné, bytové jednotky jsou v původním, nyní již nevyhovujícím stavu a neodpovídají potřebám nájemníků,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička s tím, že díky zlepšenému komfortu bydlení došlo v rekonstruovaných jednotkách k mírnému zvýšení nájmu.

Byty prošly velkou změnou, byla vybourána stará bytová jádra, podlahy, kuchyňské linky, vany a WC. Zedníci vyzdili nové příčky, provedli pokládku keramické dlažby, obkladů včetně omítek, namontovali nové rozvody vnitřní kanalizace, vody, elektroinstalace a vzduchotechniky. Dále byly ve všech bytech položeny nové podlahy, osazeny nové dveře, instalovány nové kuchyňské linky, sprchové kouty a toalety.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x