Po 5. rychlostní zkoušce se Lukjaňuk vyhoupl do čela, Grjazina zastavil defekt

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ruská posádka Alexej Lukjaňuk, Alexej Arnautov (Citroën C3 R5) vede po páté rychlostní zkoušce průběžné pořadí 49. ročníku Barum Czech Rally Zlín. Úřadující mistři Evropy a lídři současného hodnocení seriálu ERC se na první místo dostali díky výkonu na trati v okolí Halenkovic. Na erzetě Kostelany svou pozici dokázali uhájit. Jejich nejbližšími pronásledovateli se stali Jan Kopecký a Pavel Dresler (Škoda Fabia R5 Evo), které od čela dělí čtyři desetiny vteřiny. Výrazný propad zaznamenali Nikolaj Grjazin s navigátorem Jaroslavem Fedorovem (Škoda Fabia R5), způsobil to defekt pneumatiky v páté erzetě. Mezi druhým Kopeckým a třetím Britem Chrisem Ingramem (Škoda Fabia R5) je rozdíl přes půl minuty.

Čas 7:31,4 minuty zajistil Alexeji Lukjaňukovi z Ruska prvenství ve čtvrté rychlostní zkoušce.Halenkovice. O místo za sebe v celkovém pořadí poslal svého krajana s lotyšskou licencí Nikolaje Grjazina, na třetí příčce se udržel obhájce prvenství Jan Kopecký. Druhý v erzetě skončil Brit Chris Ingram, pro nějž to znamenalo posun v absolutním hodnocení na čtvrtou příčku. Rychlostní zkouška s pořadovým číslem čtyři se však neodjela v kompletním rozsahu. Kvůli havárii dosavadního lídra hodnocení ERC2 před barumkou Itala Zelinda Melegariho (Fiat 124 Abarth RGT) ji pořadatelé zrušili a ostatní posádky jely objízdnou trasou.

Obsazení prvního místa se nezměnilo ani po páté erzetě Kostelany. Jednoho z favoritů Nikolaje Grjazina však potkal defekt a celkovým pořadím výrazně klesl. Toho využil Jan Kopecký, vítěz zkoušky, kterého od Lukjaňuka dělí pouhé čtyři desetiny vteřiny. Na třetí pozici poskočil Chris Ingram , hned za ním se nachází Václav Pech (Ford Fiesta R5). Dále nepokračuje Polák Miko Marczyk (Škoda Fabia R5), který havaroval. V elitní desítce zlínské rally figuruje po pěti rychlostních zkouškách pět českých posádek. Pátá pozice patří Filipu Marešovi, sedmá Tomáši Kostkovi a devátá Janu Černému.

Lídři seriálů ERC2 a ERC3 se nezměnili. Jsou jimi nadále Ital Andrea Nucita (Fiat 124 Abarth RGT) a Španěl Efrén Llarena, který vede i juniorský šampionát. Na druhém místě jede Sindre Furuseth z Norska (oba Peugeot 208 R2), třetí je Jean-Baptiste Francheschi (Ford Fiesta R2T). Na čtvrté míst klesl kvůli problémům s brzdami český jezdec Erik Cais, o pouhé tři desetiny vteřiny je za ním lídr evropského šampionátu juniorů Ken Torn z Estonska (oba Ford Fiesta R2T).

Pořadí po 5. rychlostní zkoušce:

 • 1. Lukjaňuk, Arnautov (RUS, Citroën C3 R5) 37:11,2 min
 • 2. Kopecký, Dresler (CZE, Škoda Fabia R5 Evo) + 0,4 s
 • 3. Ingram, Whittock (GBR, Škoda Fabia R5) + 33,4 s
 • 4. Pech, Uhel (CZE, Ford Fiesta R5) + 35,0 s
 • 5. Mareš, Hloušek (CZE, Škoda Fabia R5) + 38,9 s
 • 6. Herczig, Ferencz (HUN, Volkswagen Polo GTi R5) + 46,4 s
 • 7. Kostka, Kučera (CZE, Škoda Fabia R5 Evo) + 46,9 s
 • 8. Griebel, Winklhofer (GER/AUT, Škoda Fabia R5) + 55,8 s
 • 9. Černý, Černohorský (CZE, Škoda Fabia R5) + 56,0 s
 • 10. Habaj, Dymurski (POL, Škoda Fabia R5) + 1:00,3 min
 • 21. Nucita, Di Caro (ITA, Fiat 124 Abarth RGT), 1. místo ERC2 + 2:49,4 min
 • 30. Llarena, Fernandez (ESP, Peugeot 208 R2) 1. místo 2WD, ERC3J + 5:10,5 min
Přehled všech článků k Barum rally uvedených na Zlin.cz naleznete vpravo od úvodní fotografie pod štítkem Barum Czech Rally Zlín nebo ZDE.
 
×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x