Prázdniny se připravují na finiš, k zábavě a poučení přispějí desítky zajímavých akcí

ZLÍNSKÝ KRAJ - Čeká vás Vražda podle Cimrmana, sladký med, letecká bitva, krásná hudba i putování.

V Uherském Brodě, v Galerii Panský dům, je do 1. září instalována výstava Půlstoletí s Cimrmanem, která přibližuje padesátileté působení Divadla Járy Cimrmana a osobnost Járy Cimermana. V neděli 18. srpna můžete na Zahradě Panského domu shlédnout od 16 hodin představení Vražda v salonním coupé v podání Divadla nahodilých ochotníků Vizovice.

Zámecký amfiteátr v Buchlovicích bude 23. srpna svědkem závěrečného koncertu Buchlovského hudebního léta 2019. O ten se od 18 hodin postará skupina Tři sestry.

Milovníci sladkých chutí nevynechají příležitost k ochutnávání medu, medoviny, medového piva, medových oplatků, včelích produktů a všeho co souvisí s medem na Dnu medu a medoviny. Ten je připraven na sobotu 24. srpna v Archeoskanzenu Modrá. Program začíná v 10 hodin, odpoledne se bude soutěžit, tvořit a vyrábět, večerní program od 20 hodin obstará divadelní komedie „Na ostro“ v podání herců pražských divadel.

Sedmý a současně závěrečný koncert letošního ročníku festivalu Hudba v zahradách a zámku 2019 proběhne v sobotu 24. srpna od 18 hodin ve Sněmovním sále Arcibiskupského zámku v Kroměříži. Bude jím společné vystoupení orchestru Moravští komorní sólisté a vybraných studentů Letní hudební akademie Kroměříž.

Od pátku 23. do neděle 25. srpna bude na vzpomínat na leteckou bitvu nad Bílými Karpaty, která zde zuřila na konci srpna 1944. Vzpomínkové akce proběhnou v Kašavě (pátek), Nemšové, Šanově, Slavičíně, Přečkovicích, Rudicích (sobota), Krhově, Nové Bošáci, Vyškovci (neděle). Sobotní program v Rudicích bude doprovázet přelet vrtulníku Armády ČR, ve Vyškovci bude v neděli od 14 hodin sloužena polní mše.

Za jediný den se můžete seznámit s gastronomií velké části světa na gastrofestivalu s tématem Cesta kolem světa v Napajedlích na Zlínsku.  Akce se uskuteční v sobotu 24. srpna od 12 hodin v areálu za Novým Klášterem. Každá zóna bude vyzdobena ve stylu dané země, jimiž budou Argentina, Španělsko, USA, Německo, Česko, Slovensko, Itálie, Japonsko, Vietnam, Thajsko, Mexiko, Francie – Kuba.

Kdo se nebojí, půjde v sobotu 24. srpna večer na Hrad Malenovice ve Zlíně. Hradní brány se otevřou při setmění ve 20 hodin a až do 23 hodiny budete proplouvat hradem za zvuků hudby, světel, stínů a zážitků, které k noci patří.

Pro milovníky silných motorů je připraven již 14. ročník přehlídky trucků. Proběhne ve Zlíně a v areálu Kapřín na Březůvkách ve dnech 23. – 25. srpna 2019. Těšit se můžete na tradiční přehlídku trucků na ulici Hradská ve Zlíně a spanilou jízdu Zlínem. Krásně osvícené trucky můžete vidět při průjezdu Zlínem v pátek večer. Znovu projedou městem v sobotu dopoledne. V areálu Kapřín bude pak na sobotní odpoledne připraven bohatý doprovodný program.

Tradiční Orelská pouť na Svatém Hostýně se koná v sobotu 24. a neděli 25. srpna. Sobota je věnována pěšímu putování z Rajnochovic nebo Trojáku, orelskému běhu k Božímu Hrobu, večerní mši a světelné křížové cestě. Nedělní hlavní mši svatou v 10 hodin celebruje olomoucký arcibiskup Jan Graubner, po ní proběhne Orelské shromáždění a kulturní vystoupení.

Putování po Cyrilmetodějských stezkách se můžete zúčastnit od 21. do 24. srpna. Skupina poutníků bude procházet trasu Skalka nad Váhom – Trenčín – Žítková – Bojkovice – Luhačovice- Uherské Hradiště – Velehrad. Tam dorazí 24. srpna dopoledne, připojí se k účastníkům 19. pěší pouti na Velehrad. Program v poutním areálu doplní v 19 hodin hudební festival Šroubek.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x