Opilý muž zničil kapotu auta, teď mu hrozí vězení

KROMĚŘÍŽ – Opilý muž v Kroměříži si vylíval vztek na cizím zaparkovaném autě. Hrozí mu až roční vězení, informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Před pár dny sdělil vrchní inspektor z kroměřížského obvodního oddělení podezření z trestného činu poškození cizí věci třiadvacetiletému muži z Kroměříže.

„Mladík minulý měsíc úmyslně poškodil v ulici Denkova v Kroměříži automobil značky Hyundai i30. Když v pozdních odpoledních hodinách procházel v silně podnapilém stavu ulicí, z ničeho nic za hlasitého láteření bezdůvodně udeřil pěstí do kapoty zaparkovaného vozidla a udělal tak na autě promáčklinu o rozměru zhruba 20 x 20 centimetrů. Poté v chůzi pokračoval dál,“ popsala situaci Kyšnerová.

Díky ženě, která opilce při činu viděla a nebylo jí vandalství lhostejné, se o ničiteli záhy dozvěděla policie. Podle popisu se hlídce podařilo pachatele krátce po činu dopadnout a následně i usvědčit.

Na základě odborného vyjádření vznikla na automobilu škoda za bezmála 20 tisíc korun. Pachateli teď za trestnou činnost hrozí až roční pobyt za mřížemi.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x