Požár v rozvodně nedaleko Otrokovic zaměstnal několik jednotek hasičů

OTROKOVICE - V 15:25 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru v energetickém objektu nedaleko Otrokovic na Zlínsku. Na místo byly vyslány jednotky profesionálních hasičů z Otrokovic a Zlína, a také posilové jednotky dobrovolných hasičů Z Otrokovic a Kvítkovic. K události se tak postupně dostavilo celkem šest cisternových vozů a speciální kombinovaný hasicí automobil. Na místo následně vyjel také velící důstojník směny.

Po provedení prvotního průzkumu bylo velitelem zásahu potvrzeno, že zde došlo k požáru transformátoru. Okamžitě byly provedeny přípravné práce a z důvodu bezpečnosti hasiči počkali na pokyn obsluhy, která musela provést vypnutí dvou transformátorů.

Jakmile získal velitel potvrzení o odpojení, hasiči okamžitě zahájili hasební práce pomocí několika proudů a těžké pěny. V 16:55 hodin byla ohlášena lokalizace požáru a byl snížen také počet zasahujících. Necelou hodinu poté byl požár zlikvidován, a po předání místa události se jednotky vrátily zpět na své základny.

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů, který nyní pracuje na zjištění přesné příčiny vzniku požáru a výši způsobených škod.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x