Záchranáři dostanou techniku pro 3D simulaci mimořádných událostí

ZLÍNSKÝ KRAJ – Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje dostane informační techniku a software, který umožní 3D simulaci mimořádných událostí. Náklady přesahují dva miliony korun, řekl serveru Zlin.cz Jan Vandík z tiskového oddělení kraje.

Investici pro vzdělávací a výcvikové středisko Zlín, jehož nástavba na Peroutkově nábřeží ve Zlíně nedávno skončila, schválili krajští radní. „Jde o informační techniku a software zhruba za 2,2 milionu korun, které umožní 3D simulaci mimořádných událostí. Je to jedna z částí zakázky téměř za čtyři miliony na dodání vybavení pro rozšířené vzdělávací a výcvikové středisko zdravotnických záchranářů. V rámci této zakázky záchranářům pořídíme a předáme také nábytek a kamerový systém,“ řekl hejtman Jiří Čunek.

Nástavba vzdělávacího a výcvikového střediska vznikla skoro za 33 milionů. Je v ní školicí místnost až pro 80 lidí, pracoviště pro multifunkční resuscitační trenažér nebo výcviková počítačová místnost. „Sloužit budou k proškolování větší skupiny osob i nácviku specifických dovedností a spolupráce složek integrovaného záchranného systému, což je nezbytné pro řešení mimořádných událostí,“ uvedl Vandík.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x