Barumka jela i na dřeň. 238 nových zápisů do registru dárců

ZLÍN - Sportovní a pořadatelský úspěch. Prosím, to je jedna věc. Ale letošní 49. ročník zlínské Barumky přinesl radost i v jiném rozměru.

I letos totiž přidala už tak věhlasnému renomé dobročinná a vysoce humánní akce Jedu na dřeň. Na Barumce se konala poprvé v roce 2016, zápis nových dobrých srdcí do národního registru dárců kostní dřeně je už její nedílnou součástí.

Společně s Reklamními inženýry se na ní podílí a zastřešuje jí Autoklub České republiky. Během tří dnů se letos zapsalo úžasných 238 potenciálních nových zachránců života. Ambasadorem byl úspěšný jezdec Filip Mareš.

„To číslo nás samozřejmě velmi těší, tak jako učíme naše jezdce fair play při soutěžích, tak kvitujeme přístup lidí, kteří umějí pomáhat druhým,“ říká předseda Autoklubu ČR Jan Šťovíček.

Počet dárců, kteří se hlásí při různých velkých motoristických akcích, už přesáhl počet 3 000. Statisticky tak platí, že se už povedlo zachránit 26 lidských životů.

Video

„Každému, kdo přijde, patří náš obdiv a velký dík,“ dodává neúnavná propagátorka darování kostní dřeně Zdena Wasserbauerová.

„Pro mne osobně je to nejhezčí pocit v životě, vybrali mne jako dárce, vůbec to není o žádné bolesti, jak se někdy straší, byl jsem darovat kostní dřeň v plzeňské Fakultní nemocnici vloni. Všem to moc doporučuji, když máte štěstí a vyberou Vás, jste opravdu na slastné vlně lidství,“ říká Zlíňan Martin Navláčil.

Barum rallye už dodala přes 1 800 možných dárců, to je opravdový unikát a čest i sláva pro tuhle soutěž.

Další možnost stát se možnými zachránci životů budou mít návštěvníci Dne Zlínského kraje v sobotu 21. září.

Mezi nejaktivnějšími dárci jsou třeba strážníci zlínské Městské policie.

Akci velmi vítá i ředitel Barum rallye Miloslav Regner. „Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat pomoc, před organizátory i dárci smekám.“

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’164041′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2446‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚164041‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x