Jaroslav Šmédek: triumf na Pardubické juniorce

PARDUBICE / ZLÍN - Bravo. Sedmnáctiletý člen zlínského TK Jaroslav Šmédek si přivezl zlato z deblové soutěže na přehlídce českých tenisových nadějí, Pardubické juniorce.

„Jarda válel ve čtyřhře, neprošel ale dál v singlové soutěži, kde patřil mezi nasazené,“ vrací se o pár dnů zpět do Pardubic jeho trenér Filip Svozílek. 

„Hrál jsem ve dvouhře špatně, nějak to na mne padlo, neměl jsem den,“ konstatoval v plném tréninku ve Zlíně na Vršavě Šmédek.

O to cennější byl úspěch ve čtyřhře, kdy s parťákem Siniakovem zdolali ve finále vysoce favorizované Barnáta s Paulsonem.

„Jarda si sám sobě dokázal, že může hrát s výše postavenými hráči,“ hodnotil velký úspěch tenisty patřícího do kategorie neslyšících trenér Svozílek.

„Teď se chystám na juniorský turnaj ITF do Maďarska, pak začne škola, pokračuji na zlínské Polytechnické škole, skloubit to dohromady není úplně jednoduché,“ dodal úspěšný mladík.

„Jarda potřebuje směrem k chlapskému tenisu zesílit a vyrůst. Herně je na tom dobře, umí číst hru, má cit pro míč. Zlepšovat se může ve všem, po úspěchu si vzal jediný den volna a teď už zase maká, v tom je fakt dobrý,“ dívá se dopředu trenér Svozílek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x