Na opravu nábytkářské školy dá kraj čtyři miliony korun

BYSTŘICE POD HOSTÝNEM - Celkem tři investiční akce na Střední škole nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem schválili krajští radní. Jde o odvlhčení zdiva budovy domova mládeže a školní jídelny, rekonstrukci odsávání školní kuchyně a opravu střechy na objektu školních dílen, serveru Zlin.cz to sdělil Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

„Všechny tyto akce budou dokončeny ještě v letošním roce a celkově si vyžádají přes čtyři miliony korun,“ řekl hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

V suterénu domova mládeže a školní jídelny je vlivem venkovního průsaku vody vlhké vnitřní zdivo. Proto zde bude provedeno jeho odvlhčení společně s opravou omítek a izolací. Opravena bude rovněž boční a nákladová rampa a boční schodiště u budovy domova mládeže.

V rámci rekonstrukce odsávání školní kuchyně budou instalovány rekuperační jednotky pro kuchyň a samostatné rekuperační jednotky pro výdejnu stravy a školní jídelnu. Dále bude vyměněno odsávací potrubí se zákryty nad technologickým zařízením, včetně regulace.

„Na objektu školních dílen v Lipnické ulici se již začalo s opravou střechy, která byla začátkem července poničena při silné vichřici a zároveň zde došlo k výraznému protečení dešťové vody, a tím k poškození izolací, elektrické instalace, maleb, nábytku a dalšího příslušenství umístěného pod střechou,“ doplnil hejtman Čunek s tím, že kvůli zajištění bezpečnosti objektu a zamezení dalšího zatékání bylo nutné přistoupit k okamžité opravě.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x