Na akceschopnost dobrovolných hasičů dá kraj devět milionů korun

ZLÍNSKÝ KRAJ - Minimálně 6,7 milionu korun má připraveno Zlínský kraj na podporu jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí, konkrétně na zvýšení akceschopnosti těchto jednotek v příštím roce. Serveru Zlin.cz to uvedl Jan Vandík z tiskového oddělení krajského úřadu.

Dotační program již odsouhlasila krajská rada včetně formuláře žádosti, který bude 1. září zveřejněn na úřední desce a webu Zlínského kraje. Příjem žádostí obcí se uskuteční od 1. do 31. října, o poskytnutí dotace bude rozhodnuto do konce roku 2019.

„Tyto finanční prostředky budou moci příjemci použít na nákup nové či opravu stávající zásahové požární techniky i na pořízení nebo opravu věcných prostředků požární ochrany,“ upřesnil hejtman Jiří Čunek.

Podporován bude například nákup čerpadel, elektrocentrál, proudnic, motorových stříkaček, dýchacích přístrojů, ale i pořízení používaných cisternových automobilových stříkaček nebo opravy těch stávajících a nově také technické zhodnocení nebo oprava požárních automobilových plošin. Stejně jako v minulosti bude dále podporován nákup zásahových oděvů, přileb, rukavic a obuvi. O dotaci si budou moci zažádat obce, které zřizují své jednotky sborů dobrovolných hasičů v souladu se zákonem o požární ochraně. Dotace budou poskytnuty v rozmezí od 30 tisíc do 250 tisíc korun na jednotku, ale maximálně 500 tisíc na obec.

Radní rovněž projednali a doporučili krajským zastupitelům schválit přidělení dotace 500 tisíc korun obcím Březůvky, Chvalčov, Jablůnka, Koryčany a Poličná na nákup cisternových automobilových stříkaček a obci Karolín na rekonstrukci požární zbrojnice. Celkově jde tedy o tři miliony korun. Tyto prostředky obce obdrží v rámci spolufinancování programu Ministerstva vnitra – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, zaměřeného na dotace pro jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí pro letošní rok, k němuž se Zlínský kraj automaticky připojuje.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x