Na kulturní akce v druhém pololetí roku dá hejtmanství téměř dva miliony korun

ZLÍNSKÝ KRAJ - Rozdělení částky 1 672 000 korun na pořádání čtyř desítek kulturních akcí, konaných v druhém pololetí roku 2019, schválila Rada Zlínského kraje. O rozdělení další části dotací v objemu 327 tisíc bude ještě jednat zářijové zastupitelstvo, serveru Zlin.cz to sdělila Helena Mráčková z tiskového oddělení krajského úřadu.

„U akcí, které podporujeme touto programovou dotací, zohledňujeme především estetickou výchovu mládeže, rozvoj amatérské a místní kultury, propagaci umění mistrů tradiční rukodělné výroby a vůbec přibližování kulturního odkazu regionu současným generacím. Minimální výše podpory na jeden projekt je 10 tisíc korun, maximální výše je stanovena u jednoho projektu na 70 tisíc korun,“ sdělil Miroslav Kašný, radní zodpovědný za kulturu, památkovou péči, mládež a sport.

Mezi projekty, které získaly dotaci, jsou různé folklorní festivaly, vánoční výstavy betlémů, pouti a setkání s tradičními řemeslnými jarmarky jako například Hanácký právo v Záhlinicích, Mezinárodní festival dětských folklorních souborů Písní a tancem 2019, Tyfloart 2019, folkový festival Toulavej, Od hradu ke hradu, Na salašu dobře je, Krojové inspirace napříč Slováckem, Podzimní ovčácké slavnosti na Santově, Uherskobrodská pouť a další.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x