Voda v přírodních koupalištích ve Zlínském kraji je vhodná ke koupání, jen v Napajedlích jsou sinice

ZLÍNSKÝ KRAJ - I na konci prázdnin se mohou lidé ve většině sledovaných přírodních koupalištích ve Zlínském kraji bez obav oddávat vodním radovánkám. Vyplývá to z informací Krajské hygienické stanice ve Zlíně.

Zcela bez závad je voda na Štěrkáči v Otrokovicích, v Luhačovicích u hráze i kempu, v Horní Bečvě, v Bystřičce u hráze i u pláže, v Novém Hrozenkově i na koupališti Albatros v Ostrožské Nové Vsi. Voda vhodná ke koupání je také ve Všemině, pouze je zde zhoršená průhlednost z důvodu zakalení vody. Výjimkou, co se týká čistoty vody, představuje Pahrbek v Napajedlích. Zde je podle hygieniků zhoršená jakost vody z důvodu výskytu sinic a vyššího množství chlorofylu-a. To představuje mírně zvýšenou pravděpodobnost vzniku zdravotních problémů při vodní rekreaci, u některých vnímavých jedinců by se již mohly vyskytnout zdravotní obtíže. Po koupání by se tak lidé měli osprchovat.

Co se týká přírodních biotopů, Dvůr Honětice na Kroměřížsku hlásil vodu nevhodnou ke koupání už v polovině srpna. Voda tu neodpovídá hygienickým požadavkům a pro uživatele představuje zdravotní riziko. Koupání a provozování vodních sportů nelze doporučit zejména pro děti, těhotné ženy a osoby s oslabeným imunitním systémem. Biotopy Živá voda na Slovácku a u obecního úřadu v Prostřední Bečvě na tom byly podstatně lépe a koupání zde žádná rizika nepřináší.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x