Povodí Moravy opět podpoří dobrovolné hasiče

ZLÍNSKÝ KRAJ - Povodí Moravy i letos podpoří jednotky sborů dobrovolných hasičů (SDH). O grantovou podporu v celkové výši 100 000 korun mohou hasiči žádat až do konce října, serveru Zlin.cz to sdělil mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař.

Zaměření podpory tentokrát cílí na podporu a výcvik mladých dobrovolných hasičů. „Grant je zaměřen na financování akcí, pomůcek a vybavení, které podporují výcvik mladých dobrovolných hasičů. Může se jednat o výcvikové, bezpečnostní a pracovní pomůcky, nástroje, techniku a prostředky pro organizaci soutěží, výukových programů nebo dětských táborů s hasičskou tématikou,“ upřesnil Chmelař. O grantovou podporu mohou požádat jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí nebo občanská sdružení (spolky) se zaměřením na oblast požární ochrany v lokalitě působnosti Povodí Moravy do 30. října 2019.

Povodí Moravy tímto způsobem podporuje dobrovolné hasiče již šestým rokem. „Plně si uvědomujeme význam dobrovolných hasičů při řešení živelných událostí, jako byly například letošní extrémní lokální srážky v různých částech povodí. Vzhledem k zvládání následků těchto událostí a vzhledem k rostoucímu zájmu ze strany dobrovolných hasičů je výše letošního grantu oproti předchozím letům navýšena a činí rovných 100 000 korun,“ dodal Chmelař.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x