KAM ZA KULTUROU: První týden v září zahájí burčákovou sezónu

ZLÍNSKÝ KRAJ - Ve Zlíně i Vsetíně se bude tančit a zpívat, v Uherském Hradišti poteče víno proudem.

Krajské město Zlín bude v pátek 6. září od 18 hodin tančit na lidovou notu. V Parku Komenského v centru města se o to postará lidový soubor Vonica 80 s cimbálovou muzikou.  

Multikulturní festival Valašské záření nabídne ve Vsetíně 6. a 7. září na třicet položek pestrého programu pro všechny věkové kategorie a s širokou žánrovou pestrostí, od folkloru, přes pop až k rockové muzice. Vystoupí například Kamil Střihavka, Věra Martinová, David Kraus, Schovanky, kapela Turbo a další účinkující.

K tradičním akcím patří Zašovské slavnosti a Gastrofestival Love FOOD, který v sobotu 7. září od 10:30 hodin oživí valašskou obec Zašovou. Hlavní program bude soustředěn kolem Kulturního domu v centru obce. K ochutnání budou gastronomické lahůdky vyhlášených restaurací, bude předána cena obce, proběhne barmanská show, odpoledne bude k prohlídkám zpřístupněn areál trinitářského kláštera.

ZOO ve Zlíně – Lešné slaví další chovatelský úspěch v podobě tří mláďat tygra ussurijského. Tříměsíční tygříci budou symbolicky pokřtěni v sobotu 7. září od 14 hodin v areálu zoo přímo u expozice tygrů. Role kmotra se ujme oblíbený český herec a režisér Miroslav Krobot.

Vyhlášené Slavnosti vína a otevřených památek přilákají 7. a 8. září do srdce Slovácka – do Uherského Hradiště – tisíce návštěvníků, kteří budou znovu nadšeně obdivovat jedinečné skloubení slováckých tradic a historie. Oba dny budou plné folkloru, tance, muziky a historie. V programu najdete desítky koncertů, pořadů a vystoupení stovek účinkujících, vrcholem je sobotní krojovaný průvod obyvatel obcí Slovácka. V Mařaticích, které jsou součástí Uherského Hradiště, je 7. září od 14 hodin pro milovníky vína a dobrého jídla připraveno Putování Vinohradskou ulicí. Budou otevřeny měšťanské sklepy, zahraje celý tucet cimbálových muzik, na 22 gurmánských stanovištích ochutnáte gurmánské speciality a víno ze slovácké podoblasti včetně vín domácích vinařů.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x