Slavnosti vína a otevřených památek budou v Hradišti už příští víkend

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Slavnosti vína a otevřených památek přilákají 7. a 8. září do srdce Slovácka – do Uherského Hradiště - tisíce návštěvníků, kteří budou znovu nadšeně obdivovat jedinečné skloubení slováckých tradic a historie, informoval server Zlin.cz Zdeněk Urbanovský z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Oba dny budou plné folkloru, tance, muziky a historie. V programu jsou desítky koncertů, pořadů a vystoupení stovek účinkujících, vrcholem je sobotní krojovaný průvod obyvatel obcí Slovácka. Podrobný program je webových stránkách Slavností vína.

V Mařaticích, které jsou součástí Uherského Hradiště, je 7. září od 14 hodin pro milovníky vína a dobrého jídla připraveno Putování Vinohradskou ulicí. Budou otevřeny měšťanské sklepy, zahraje celý tucet cimbálových muzik, na 22 gurmánských stanovištích ochutnají lidé gurmánské speciality a víno ze slovácké podoblasti včetně vín domácích vinařů.

Sobotní odpoledne 7. září můžete strávit také v poklidném prostředí nejmladšího muzea v přírodě – skanzenu Rochus v Uherském Hradišti – Mařaticích. V programu nazvaném Aj, ty svatý Rochu, daj nám vína trochu budou od 14 do 18 hodin k vidění ukázky paličkování, šití součástí krojů, ale také zemědělské práce, truhlářské práce či lisování vinného moštu, který bude k ochutnání. Atmosféru podpoří folklorní soubory a cimbálové muziky.

„K parku Rochus bude jezdit kyvadlová doprava z autobusového nádraží,“ dodal Urbanovský.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x