Policisté odhalili během víkendu ve Zlínském kraji téměř 30 podnapilých dětí

ZLÍNSKÝ KRAJ - Poslední prázdninový víkend se policisté ve Zlínském kraji zapojili do celostátní akce Hazard, alkohol, děti, která je zaměřená na podávání alkoholu mládeži a hazardní hraní. Odhalili téměř 30 dětí pod vlivem alkoholu, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Konkrétně policisté přistihli 12 dívek a 15 chlapců ve věku od 15 – 18 let, kteří požili alkohol. Do akce se zapojily desítky policistů, strážci zákona kontrolovali restaurace, kluby, zábavní podniky, diskotéky, ale i parky, sídliště a náměstí.

„Policisté ve 42 podnicích zkontrolovali téměř 200 osob. V jejich sítích uvízlo 27 mladistvých, kterým někdo nezákonně prodal nebo podal alkohol a byli pod jeho vlivem. Mezi nejvyšší naměřené hladiny alkoholu patřila hodnota 1,23 promile u mladistvé dívky. Na Kroměřížsku jsme pak přistihli večer v bistru opilé rodiče s devítiměsíčním dítětem. Matka nadýchala 1,19 promile a otec 1,61 promile. Malého chlapečka si na místě převzali pracovníci oddělení sociálně právní ochrany dítěte a předali ho babičce. Případem se dále zabývají,“ upřesnila Javorková.

Kontroly se uskutečnily ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje, Krajskou hygienickou stanicí, Českou obchodní inspekcí, Oddělením sociálně právní ochrany dítěte a městskými policiemi.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x