Do Rožnova zavítali japonští blogeři, zaujaly je svíčky, čaj i slivovice

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Trojice japonských blogerů navštívila v uplynulých dnech Rožnov pod Radhoštěm. Tzv. press trip se uskutečnil v rámci spolupráce s národní Centrálou cestovního ruchu Czech tourism a se zlínskou Centrálou cestovního ruchu východní Moravy, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí rožnovské radnice Marek Havran.

Trojice japonských blogerů cestuje v těchto dnech na press tripu po celé České republice, nabírá informace a materiály, které pak používá do svých blogů a také na svých účtech na sociálních sítích. Pro svůj program si vybrali také Rožnov pod Radhoštěm. „V den kdy navštívili naše město, stihli mladí blogeři dopoledne Ostravu včetně třeba Dolní oblasti Vítkovice, po Rožnově pak ještě měli na programu Zlín a v dalších dnech pak například i Strážnici,“ uvedl Zdeněk Urbanovský, jenž má v Centrále cestovního ruchu východní Moravy na starosti press tripy.

V Rožnově pod Radhoštěm si asijská návštěva prohlédla unikátní svíčkárnu Unipar. „Díky majiteli dostali nejlepší možný výklad o tom, jak funguje výroba svíček ve firmě, která dodává své výrobky do celého světa včetně například luxusních hotelů v Evropě, v Americe, Dubaji, Las Vegas i jinde na světě. Kromě výroby se japonští blogeři podívali také do reprezentativního showroomu a do prodejny. Nemohla samozřejmě chybět ani valašská slivovice, která Japonce po chvilkovém počátečním šoku ze síly nápoje nakonec velmi zaujala. Jako milovníci čaje měli velkou radost také z našeho Rožnovského bylinného thé,“ popsal průběh návštěvy japonských blogerů Marek Havran.

Podobná návštěva nebyla v Rožnově poprvé. „Již jsme tady za poslední dobu měli několik podobných press tripů. Ve Valašském muzeu v přírodě, pivních lázních nebo na Jurkovičově rozhledně byli například novináři z Německa, Itálie, Ruska nebo Slovenska, kteří vždy o svých zážitcích v Rožnově píší a informují na svých webech, blozích a sociálních sítích, hlavně na Instagramu,“ dodal Havran.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x