KAM ZA KULTUROU: Září nabídne cyklistiku, kejklíře i dětský folklor

ZLÍNSKÝ KRAJ - I na podzim je Východní Morava plná příležitostí k aktivnímu trávení volného času.

Lázeňské město Luhačovice bude žít 27. ročníkem Mezinárodního  festivalu dětských folklorních souborů „Písní a tancem“. Festival bude zahájen ve čtvrtek 12. září v 17.00 hodin v Knihovně Luhačovice literárně dramatickým večerem, v pátek v 17.00 hodin se festivalové dění přesune na náměstí městyse Pozlovice s programem „Vítajte u nás“. Sobota 14. záři od 14.30 oživí Lázeňské náměstí v Luhačovicích programem „Snění“. Festival vyvrcholí v neděli odpoledne, kdy nejprve projde městem krojový průvod (od 14.15 hod) a poté na Lázeňském náměstí bude program zakončen pásmem „Dva životy, jeden svět aneb místa mého života“, které je věnováno památce Antonína Václavíka a Karla Pavlištíka.

Milovníkům jízdy na kole je určena Večerní cyklojízda z Kroměříže do Záhlinic. Startuje se v pátek 13. září v 18.30 na Velkém náměstí v Kroměříži, 10 km dlouhá trasa vede do nedalekých Záhlinic, kde je připravena možnost občerstvení, prohlídka zdejšího pivovaru a hasičské závody. O bezpečný průjezd pelotonu se postará doprovod Městské policie. Zpět se vrátíte opět na kole nebo lze využít vlakovou dopravu ze Záhlinic.

Kejklířský jarmark oživí 13. a 14. září centrum krajského města Zlína. Program začíná v pátek v 15.00 hodin na náměstí Míru, těšit se můžete na klauny na chůdách, „živé sochy“, kouzelníka Jirku Hadaše, představení pro děti Kašpárek a drak, hudební produkce. V sobotu podium na náměstí Míru ožije od 10.00 hodin kouzelnickou show pro děti, žonglérskými kousky, vystoupením tanečních skupin, vše skončí podvečerním vystoupením country skupiny Poutníci. Během jarmarku bude možné si zdarma vypůjčit koloběžku, pro děti bude připravena spousta zábavy, včetně malování na obličej, kreativní dílničky, sportovní stanoviště, kolotoč, houpačky, skluzavka.

Na charitativní „Běh pro život alias Šumickou botu“ se můžete vydat 14. září do Šumic nedaleko Uherského Brodu. Čekají Vás čtyři kategorie – trasa 3 km, 10 km a 20 km (jedná se o kombinaci asfaltu a polní  cesty) a nově kategorie 1,6 km, určená vozíčkářům. Pro širokou fandící veřejnost bude přichystáno občerstvení (od pochutin až po vydatný oběd, nealko i alko), pro děti doprovodné aktivity. Vše bude umocněno hudební produkcí. Výtěžek startovného (250 Kč) bude použit k podpoře onkologicky nemocného pacienta.

Další akce najdete v rubrice KULTURA, v akcích na Zlin.cz, nebo na vychodni-morava.cz

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x