Sesuv v Rokytnici do týdne zmizí

VSETÍN - Část upraveného břehu potoka Rokytenka ve vsetínské místní části Rokytnice nedaleko bývalých stavebnin se po téměř čtyřech měsících opět sesunula. Správce toku, kterým jsou Lesy ČR, přislíbil urychlenou nápravu a plánuje rovněž údržbu koryta potoka, server Zlin.cz o tom informoval mluvčí města Jana Raszková.

Část opevnění koryta (opěrné zdi) Rokytenky za domem č. p. 455 se sesunula již v květnu letošního roku při tehdejších bleskových povodních. Lesy ČR plánovaly odstranění havarijního stavu v měsíci září. Ještě než k tomu přistoupily, stihl území Vsetína na začátku září další silný déšť, a poškození zdi a sesuv v lokalitě se rozšířily.

„Městská policie provedla základní zabezpečení okolí sesuvu. Místo zapáskovala proti vstupu osob,“ uvedl vedoucí odboru správy majetku, investic a strategického rozvoje radnice Dalibor Sedláček. Město současně vyzvalo správce toku, aby urychleně sjednal nápravu,

„Sesuv nejpozději do poloviny září odstraníme,“ přislíbil správce toků Lesů ČR Vsetín David Smítka. „Do původního stavu současně uvedeme i okolí sesuvu,“ doplnila mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

David Smítka také potvrdil, že Lesy ČR v brzké době provedou údržbu koryta Rokytenky, které je zejména v úseku u zimního stadionu plné popadaných náletových dřevin. Ty tvoří překážku, která by v případě dlouhodobějších dešťů a zvýšení hladiny Rokytenky mohla způsobit vylití toku z koryta. „Dřeviny odstraníme do poloviny října, už jsou označené. Během kácení krátkodobě omezíme vstup na chodník podél toku,“ uzavřel Smítka.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x