Zlínský kraj dá přes 300 tisíc na projekty v oblasti mládeže a sportu

ZLÍNSKÝ – Více než 300 tisíc korun dá Zlínský kraj na 12 jednorázových projektů v oblasti mládeže a sportu. Podporu získá například atletický mítink nebo fotbalový turnaj, řekla serveru Zlin.cz mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Rozdělení 315 tisíc korun schválili krajští zastupitelé. Jsou to peníze z dotačního programu, který kraj pro tyto účely vyhlásil. „Cílem programu je zvýšení sportovní úrovně dětí a mládeže a nabídky volnočasových aktivit ve Zlínském kraji. O dotaci na pořádání jednorázových akcí si mohly zažádat nejen sportovní kluby a organizace, ale i další právnické osoby s výjimkou obcí a krajem zřizovaných organizací,“ uvedl radní Zlínského kraje Miroslav Kašný, který má oblast mládeže a sportu ve své gesci.

Mezi podpořenými akcemi jsou například mezinárodní atletický mítink Zlín 2019, mezinárodní halový turnaj ve fotbale žen a dívek v Uherském Brodě, závod světového poháru ve střelbě z polních kuší v Otrokovicích nebo kontrolní závod mládeže na kolečkových lyžích ve Velkých Karlovicích. Z programu rada kraj už letos podpořila dalších 86 akcí částkou skoro 1,7 milionu korun. Celkově tak kraj letos uvolní dotace ve výši dvou milionů korun.

Kromě programových dotací zastupitelé schválili v oblasti mládeže a sportu také přidělení dvou individuálních dotací, a to klubu SKB Velké Karlovice na přípravu povrchu biatlonového areálu na asfaltování ve výši 200 tisíc korun a Tělovýchovné jednotě SLAVIA Kroměříž na účast šachového družstva v Extralize ČR ve výši 50 tisíc korun.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x