Začala aktualizace komunitního plánu pro oblast Valašskokloboucka

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V nadcházejících dvou letech se uskuteční aktualizace Komunitního plánu sociálních služeb a péče na Valašskokloboucku a Brumovsku. Stávající strategický dokument projde vyhodnocením a začnou se do něj zapracovávat nové požadavky, připomínky a podmínky pro zajištění dostupnosti služeb, řekla serveru Zlin.cz mluvčí valašskokloboucké radnice Lenka Zvonková.

Cílem plánu je rozvíjet síť sociálních a souvisejících služeb tak, aby co nejlépe vyhovovaly občanům regionu a reagovaly na jejich požadavky a podněty, uvedla starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková. „Dosavadní komunitní plán se vztahoval k období let 2015 až 2020, a tak přichází na řadu jeho vyhodnocení a aktualizace na nové podmínky a potřeby klientů a jejich rodin,“ řekla Olšáková.

Nad aktualizací jednotlivých částí komunitního plánu sociálních služeb se budou setkávat dvě pracovní skupiny. „Jedna se bude věnovat oblasti služeb pro osoby se zdravotním postižením a seniory a druhá se zaměří na služby pro ohrožené skupiny a rodinu,“ poznamenala Zvonková.

K prvnímu jednání se odborníci a zástupci sociálních služeb i klientů sešli začátkem září. „Zhodnotili jsme míru naplnění dosavadního komunitního plánu a věnovali jsme se rovněž analýze silných a slabých stránek, příležitostí i ohrožení, které se oblasti sociálních služeb týkají,“ shrnula Ludmila Cmajdálková, vedoucí odboru sociálních věcí valašskoklobouckého městského úřadu. „K nejvýraznějším potřebám, které zaznívaly z řad maminek dospívajících dětí s autismem, patřil stacionář právě pro tuto cílovou skupinu. Také se hovořilo o nedostatku pediatrů, praktických lékařů i zubařů a o trendu neočkování dětí. Z pohledu systémového jsme pak hodně diskutovali o financování sociálních služeb a jejich finanční podpoře ze strany obcí,“ přiblížila Cmajdálková. Další setkání je v plánu v říjnu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x