Řidič ve Zlíně napadl jiného řidiče, hledá ho policie

ZLÍN – Policisté hledají agresivního řidiče vozidla značky Audi, který napadl ve Zlíně v Podvesné ulici jiného řidiče. Dal mu několik ran pěstí, hrozí mu až tři roky vězení, řekla severu Zlin.cz mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Případ se stal první zářijový den v Podvesné ulici. „Devětačtyřicetiletý muž jel svým vozem a zastavil za trolejbusem, který chtěl odbočit doleva. „Řidiči protijedoucích vozidel ovšem nedali trolejbusu přednost a doprava stála,“ popsala začátek případu Kozumplíková.

Kvůli stojící dopravě šofér auta za trolejbusem použil několik peprných slov na adresu ostatních řidičů, kvůli kterým nemohl trolejbus projet. „Otevřeným oknem tato slova uslyšel řidič Audi, který kolem projížděl. Zacouval zpět, vystoupil z auta a zeptal se, jestli vulgární výrazy patřily jemu. Se zápornou odpovědí se nespokojil a překvapenému muži dal ránu pěstí,“ řekla Kozumplíková.

Potom útočník napadeného vyzval, aby vystoupil. „Napadený vystoupil a stále věřil, že nedorozumění vysvětlí. Místo toho se na jeho hlavu sneslo hned několik úderů pěstí od rozčileného řidiče Audi. Překvapený muž nečekal, že se stane obětí útoku. Proto rychle sedl do auta a odjel. Celou věc oznámil na policii,“ uvedla mluvčí.

Policisté se případem zabývají v souvislosti s podezřením na spáchání trestného činu výtržnictví a ublížení na zdraví. „Pachateli těchto trestných činů v případě odsouzení hrozí trest až tři roky za mřížemi. Zjišťujeme, kdo agresivním řidičem byl a jaký měla událost průběh,“ dodala Kozumplíková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x