Most k valašskokloboucké kompostárně čeká oprava

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V tomto týdnu započala oprava mostu vedoucího k valašskokloboucké komunitní kompostárně v ulici Brumovská. Serveru Zlin.cz to řekla mluvčí města Lenka Zvonková.

Zhoršující se statika mostu si už dříve vyžádala omezení hmotnosti projíždějících vozidel, nyní již přišla na řadu úplná uzavírka mostu a obnova, jejíž náklady byly vyčísleny na 1,5 milionu korun. Oprava by měla být hotová do konce listopadu, do té doby bude uzavřena jak komunitní kompostárna, tak z bezpečnostních důvodů i úsek cyklostezky, který vede od kompostárny po hasičskou zbrojnici.

„Při opravě mostu dojde k obnově mostní konstrukce, mostních opěr i asfaltového povrchu. Zůstane přitom zachována původní nosnost, stejně jako výškové a rozměrové parametry mostu,“ přiblížil Petr Štajner, vedoucí odboru vnitřních věcí.

Po dobu uzavření komunitní kompostárny by měli občané pro odevzdávání bioodpadu prioritně využívat stanoviště ve městě, kde se do kontejnerů třídí drobná zelená hmota a na vyhrazené místo se odkládají větve stromů a keřů. V případě potřeby mohou zelený odpad přivážet také na sběrný dvůr.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x