Senátor Valenta rezignoval na funkci člena zlínského městského zastupitelstva

ZLÍN - Senátor Ivo Valenta se rozhodl, že rezignuje na funkci člena Zastupitelstva města Zlín. Už předal rezignační dopis do rukou primátora Jiřího Korce.

Zastupitelský klub Rozhýbejme Zlín tak doplní Jiří Procházka (Trikolora), který nastoupí na uvolněné místo člena zastupitelstva.

„Důvěra, kterou jsem dostal v komunálních volbách od obyvatel města Zlína, mne velmi potěšila. Nečekal jsem, že mne preferenční hlasy vynesou až do městského zastupitelstva. Mou primární motivací bylo pomoci svými zkušenostmi kandidátům za Rozhýbejme Zlín a společně s nimi pomoci tomu, aby se v krajském městě žilo ještě lépe. V tuto chvíli jsem se však rozhodl, že se chci primárně soustředit na svou funkci senátora a krajského zastupitele a že mandát člena zastupitele města Zlín přenechám prvnímu náhradníkovi, tedy Jiřímu Procházkovi, který tak bude mít daleko více času a možností věnovat se výkonu městského mandátu skutečně naplno,“ uvedl senátor Ivo Valenta.

Ivo Valenta byl v roce 2014 zvolen senátorem ve volebním obvodu č. 80, Uherské Hradiště, jako nezávislý kandidát za Stranu soukromníků České republiky. V roce 2016 uspěl také v krajských volbách a stal se členem krajského zastupitelstva. V roce 2018 ho pak preferenční hlasy vynesly do zastupitelstva statuárního města Zlín, když kandidoval za místní formaci Rozhýbejme Zlín.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x