Pochod Švihák rožnovský přilákal tisícovku účastníků

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Více než tisícovka účastníka se v sobotu 14. září vydala na tratě premiérového ročníku turistického pochodu Švihák rožnovský. O průběhu akce informoval server Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Marek Havran.

Vybrat si mohli lidé z celkem sedmi tras o délce od 7 do 65 kilometrů, některé trasy start a všechny trasy cíl měly na Masarykově náměstí v Rožnově pod Radhoštěm.

„Šviháme to zas a znova, dneska jdeme do Rožnova!“ Takové heslo razí pořadatelé prvního ročníku turistického pochodu Švihák rožnovský, který se uskutečnil v sobotu 14. září s centrem v Rožnově pod Radhoštěm. Na některou z celkem třinácti tras v délce od 7 do 65 kilometrů se vydala tisícovka účastníků. „Chceme zvednout lidi z gauče a děti od počítačů a tabletů,“ připomíná hlavní myšlenku pochodu hlavní pořadatel Rostislav Bažanowski.

Na premiérový ročník akce, která měla centrum na Masarykově náměstí v Rožnově, se vydalo zhruba 1 050 účastníků. Nechyběli mezi nimi ani čtyřnozí borci. „Podobně jako na naší další akci, kterou je květnový Štramberský jasoň, máme hodně přihlášených pejsků, kteří trasu absolvují se svými páníčky, a i oni v cíli obdrží pamětní medaili. I o tom je naše akce, zkrátka jde o to užít si pohodovou sobotu plnou pohybu na zdravém vzduchu,“ hlásil v sobotu dopoledne na startu Šviháka rožnovského Rostislav Bažanowski.

První sportovci se začali scházet na rožnovském Masarykově náměstí již před osmou hodinou ranní, kdy byl oficiální začátek. „Je vidět, že lidé mají rádi podobné akce a přišlo jich na první ročník hodně. Důležité je, že bylo objednáno dobré počasí, takže pro všechny to je hezká sobota plná sluníčka a pohybu,“ uvedl starosta Rožnova Radim Holiš.

Po absolvování pochodu čekala na všechny v cíli originální medaile Švihák rožnovský, domácí klobásy ze Sedlnic, pivo anebo kofolu. Ke zpěvu či tanci vyhrávala country kapela.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x