Den Zlínského kraje nabídne pestrý program

ZLÍN – Den Zlínského kraje se uskuteční v sobotu 21. září od 9 do 22 hodin v Baťově mrakodrapu a jeho okolí. Podrobnější program najdou lidé na stránkách hejtmanství, sdělila serveru Zlin.cz mluvčí kraje Adéla Kousalová.

Den Zlínského kraje přinese spoustu hudebních zážitků. Kromě vystoupení žáků ze základních uměleckých škol se můžete těšit také na kapely Foxy Hunters, Docela kapela, Mirečkovi Sekeráše, FOR YOU, AG Flek a ARGEMA.

„Ochutnat budou lidé moci velké množství dobrot od našich regionálních výrobců a budete si je moci také přímo zakoupit. Zároveň zde budou předána ocenění Perla Zlínska a Regionální potravina jejich letošním držitelům,“ uvedla Kousalová.

Zážitky i nové informace nabídne dětem Farmářská stezka a festival řemesel. Seznámí se zde například se zvířátky ze statku, vyzkouší si simulaci dojení krávy i další farmářské činnosti, budou poznávat rostliny nebo se dozví spoustu zajímavostí ze života včel. Na konci stezky na ně navíc čeká odměna.

Na malé i velké návštěvníky čekají také ukázky Integrovaného záchranného systému, představí se jim tedy hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři. Bude možno prohlédnout si jejich vozidla a techniku, seznámit se se zásadami první pomoci nebo se dozvědět spoustu zajímavostí o jejich profesi.

V rámci akce „JEDU NA DŘEŇ“ se budou lidé moci zapsat do národního registru dárců kostní dřeně. Najít vhodného dárce kostní dřeně je při léčbě leukémie klíčové. „Bohužel, každý čtvrtý pacient takového nenajde. Co když to budete právě vy, kdo pomůže zachránit lidský život,“ vzkázala veřejnosti mluvčí kraje.

Na mobilním dopravním hřišti budou dětem k dispozici menší i větší jízdní kola, odrážedla nebo šlapací motokáry. Kdo chce, může si přivézt svůj vlastní dopravní prostředek. Cyklistickou přilbu bude možné si zapůjčit.

Poslechnout si signály mysliveckých trubačů, obdivovat plemena loveckých psů, dozvědět se mnoho zajímavého z oblasti sportovního rybolovu nebo se seznámit s činností včelařských spolků – i tyto možnosti přinese Den Zlínského kraje.

Na programu dál budou i prezentace středních škol Zlínského kraje, ukázky zemědělské techniky, projížďky v kočáru s koňmi, malování na obličej, fotokoutek, projížďky Baťovou pracovnou a prohlídka zrekonstruovaných expozic Baťova mrakodrapu, pozorování slunce z terasy mrakodrapu, prezentace Mistrů tradiční rukodělné výroby nebo snížené vstupné do krajské galerie a muzea.

Podrobnější program zde.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x