Týden knihoven nabídne otrokovickým čtenářům několik zajímavých nabídek, nebude chybět ani knižní amnestie

OTROKOVICE - Burza knih, besedy s osobnostmi, pasování žáků na čtenáře, odpuštěné poplatky za knihy, které čtenáři nevrátili včas do knihovny. To je výčet několika událostí, které pořádá odbor školství a kultury otrokovické radnice, oddělení městské knihovny v rámci celorepublikové akce Týden knihoven, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí města Romana Stehlíková.

V pořadí 23. ročník Týdne knihoven se uskuteční od 30. září do 4. října.

Burza knih se bude konat v pondělí 30. září a ve středu 2. října. „Zájemci, kteří mají doma knihy, které již nechtějí a je jim líto je vyhodit, je mohou bezplatně poskytnout do této burzy. Knihy mohou nosit v pracovních dnech do 27. září do hlavní půjčovny Městské knihovny na nám. 3. května 1340, která je umístěna přímo v prvním patře budovy Městského úřadu Otrokovice,“ řekla vedoucí knihovny Radka Jarková. Burza se bude konat v obřadní síni městského úřadu, kde si je zájemci mohou prohlédnout a případně koupit. Akce se uskuteční v otevírací době knihovny od 10.00 do 17.00 hodin. „Knihy budou k dostání za manipulační poplatek ve výši 10 korun za kus,“ vdoplnila Radka Jarková.

K třicátému výročí sametové revoluce přijde v úterý 1. října v 15.00 hodin do městské knihovny na pobočku Baťov besedovat spisovatel, malíř a sochař Jaroslav Kovanda. Zajímavé besedování s regionálním spisovatelem, novinářem a folkloristou Jiřím Jilíkem se uskuteční ve čtvrtek 3. října v 16.00 hodin v obřadní síni Městského úřadu Otrokovice. Autor knihy Žítkovské čarování povypráví pravdivý příběh o žítkovských bohyních. Obě akce jsou pro veřejnost zdarma.

Neodmyslitelnou součástí Týdne knihoven bývá pasování žáků 2. tříd otrokovických základních škol na čtenáře. Starostka města v roli královny každého osobně pasuje a předá kartičku do knihovny a drobnou pozornost od města.

Další z výčtu akcí je vyhlášení tzv. amnestie neboli prominutí registračních poplatků pro nově se registrující čtenáře. V rámci Týdne knihoven budou také prominuty upomínky, které byly v uplynulé době čtenářům, kteří nevrátili knihy včas, zaslány.

„Týden knihoven je mimořádnou příležitostí, jak upozornit na úlohu a přínos knihoven pro rozvoj kultury, osvěty a podporu celoživotního vzdělávání. Tato celorepubliková akce má v Otrokovicích svoji tradici. Celou řadu akcí pořádáme opakovaně a každým rokem se snažíme dětem a celé veřejnosti nabídnout zajímavé besedy,“ shrnula závěrem vedoucí knihovny.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x