Veletrh sportovních aktivit navštívilo přes 1000 dětí

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Více než 1000 dětí přišlo na Veletrh sportovních a volnočasových aktivit v Rožnově pod Radhoštěm. Zástupci jednotlivých oddílů, klubů a kroužků jim představili celkem 35 aktivit, řekl serveru Zlin.cz Marek Havran z rožnovské radnice.

Druhý ročník akce uspořádalo minulý týden Sdružení Mikroregion Rožnovsko. Rodiče s dětmi se mohli na fotbalovém stadionu a v Synot Tip hall seznámit a vyzkoušet si individuální nebo skupinové aktivity, které lze na území města navštěvovat. „Dopoledne se akce zúčastnilo na 600 žáků z prvního stupně základních škol mikroregionu se svými učiteli. Odpoledne byl program určen široké veřejnosti. Celkem jsme za celý den přivítali více než tisícovku dětí,“ pochvalovala si účast na akci Petra Kafková ze Sdružení Mikroregion Rožnovsko, které bylo hlavním pořadatelem veletrhu.

V místě byla spousta aktivit. „Děti si za účasti trenérů mohly vyzkoušet 35 různých aktivit, které si pro ně připravily oddíly TJ Rožnov pod Radhoštěm, SVČ Rožnov pod Radhoštěm a další kluby a organizace. Děti si mohly zahrát například fotbal, golf, hokej, florbal, ale představily se i méně obvyklé sportovní disciplíny jako například skoky na lyžích, trampolíny, judo nebo parkour,“ vyjmenovala Kafková.

Svou účastí podpořil veletrh sportovních a volnočasových aktivit opět také Český olympijský výbor, který dětem představil projekt s názvem Sazka Olympijský víceboj. „Po splnění pěti disciplín si každé dítě odneslo svůj olympijský diplom, který jim ukázal jejich silné sportovní stránky. Hlavní tváří projektu byla olympionička a mistryně světa v trojskoku Šárka Kašpárková, se kterou se mohly děti vyfotit,“ doplnila Kafková.

Veletrhů se zúčastnili také bývalý skokan na lyžích František Jež a Petra Juříčková, která skákala na trampolíně. „Naše poděkování patří městu Rožnov pod Radhoštěm, které akci finančně podpořilo, ale také FC Rožnov pod Radhoštěm a Josefu Kramolišovi za možnost využití fotbalového stadionu a Synot Tip Hall. Poděkovat chceme také TJ Rožnov pod Radhoštěm za pomoc při organizaci a v neposlední řadě samozřejmě také všem trenérům a zástupcům oddílů, klubů, kroužků a aktivit, kteří se zúčastnili a připravili pro návštěvníky opět úžasný program,“ uzavřela Kafková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x